Strona główna 112 Libacja w toalecie dla niepełnosprawnych, przymarznięty łabędź. Interwencje straży miejskiej

Libacja w toalecie dla niepełnosprawnych, przymarznięty łabędź. Interwencje straży miejskiej

1

Od 27 grudnia do 2 stycznia świdnicka Straż Miejska interweniowała 109 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

27 grudnia 2019 roku o godz. 11.14 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie pracownika centrum przesiadkowego, Dworzec PKP Świdnica Miasto, dotyczące dwóch osób, które w dworcowej toalecie dla niepełnosprawnych urządziły libację alkoholową. Skierowany na miejsce patrol w toalecie zastał kobietę i mężczyznę, którzy raczyli się trunkami. Obojgu wytłumaczono jakim celom ma służyć to pomieszczenie. Interwencję zakończono wypisaniem dwóch mandatów karnych, a toalecie przywrócono jej pierwotne przeznaczenie.

28 grudnia 2019 roku o godz. 3.42 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn leżących przy jednym z lokali w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, gdyż jeden z mężczyzn miał bardzo poważne obrażania nogi natomiast drugi głowy. Dochodzenie w sprawie ewentualnego pobicia mężczyzn prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

28 grudnia 2019 roku o godz. 21.58 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który w rejonie Placu Grunwaldzkiego zaczepiał przechodniów, uderzał rękoma w pojazdy, wychodził na jezdnię. Nietrzeźwy mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej i osadzony do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

31 grudnia 2019 roku o godz. 12.52 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od mieszkańca Zawiszowa, dotyczące mężczyzny, który wyrzucił przy przystanku komunikacji publicznej na ulicy Stęczyńskiego, wiaderko odpadów spożywczych. Mężczyzna twierdził, że dokarmia w ten sposób ptaki. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i ustalił sprawcę tego czynu, który został ukarany mandatem. Należy pamiętać, iż ptactwo należy dokarmiać odpowiednią karmą dla danego gatunku. Resztki z naszych stołów stanowią natomiast doskonały pokarm dla szczurów.

31 grudnia 2019 roku o godz. 17.40 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące niekompletnie ubranego mężczyzny, który na ulicy Kolejowej uderzał rękoma w szyby budynków i wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli mężczyznę i przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego.

2 stycznia 2020 roku o godz. 16.13 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące łabędzia przymarzniętego do tafli lodu na zalewie Witoszówka. Niezbędna była pomoc strażaków, którzy szybko uwolnili łabędzia. Niestety, był on bardzo osłabiony i poraniony. Ostatecznie ptak trafił pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt. Po rekonwalescencji łabędź odzyska wolność.

Poprzedni artykułDziesiątki kilogramów nakrętek od czytelników Swidnica24.pl!
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Zamenhofa