Strona główna 0_Slider Zbliża się 28. Finał WOŚP. Możesz oddać fanty na licytację

Zbliża się 28. Finał WOŚP. Możesz oddać fanty na licytację

0

Rozpędu nabierają przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrę można wspomóc nie tylko licytując lub wrzucając datek do puszki, ale też przekazując fanty na aukcje prowadzone przez świdnicki sztab. 

Najbliższy finał WOŚP dedykowany jest dziecięcej medycynie zabiegowej. W Świdnicy Orkiestra zagra 11 i 12 stycznia 2020 roku. Na ulice Świdnicy i gminy Marcinowice wyruszy 170 wolontariuszy, nie zabraknie też pokazów samochodowych, rajdowych przejazdów, a także tradycyjnych licytacji. – Z radością przyjmiemy na finałową aukcję: vouchery, kosmetyki, łakocie, zabawki, płyty, talony, obrazy, biżuterię, rękodzieło i inne dary, które godnie zlicytujemy 11 stycznia, w sobotę w Galerii Świdnickiej – zachęca Violetta Sobczak ze świdnickiego sztabu WOŚP. – Aukcję poprowadzi tradycyjnie Grzegorz Godula, przy moim skromnym udziale – dodaje. Fanty na licytacje można przekazywać do szefa sztabu Mariusza Kozłowskiego ze Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43, Świdnica) lub do Violetty Sobczak.

Oprócz licytacji i zbiórki pieniędzy, finałowi WOŚP tradycyjnie będzie towarzyszyła znakomita zabawa. Już po raz piąty dla dzieci razem z Jurkiem Owsiakiem zagrają świdniccy fani czterech kółek. V Moto Orkiestra zaprasza 12 stycznia 2020 roku od 10.00 do 15.00 na ul. Krzywoustego na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Wśród atrakcji przejazdy z mistrzami kierownicy i licytacje. Przybywa gadżetów, organizatorzy pozyskali już m.in. pierścionek, lot helikopterem czy koszulki z podpisami znanych kierowców rajdowych. Zbiórkę darów można śledzić na wydarzeniu facebookowym  V Świdnicka Moto Orkiestra 2020.

Dla Orkiestry będzie można także zagrać osobiście – 12 stycznia, od godziny 17.00 do 20.00, w świdnickim Klubie Bolko. – Zapraszamy na jam session/otwartą scenę w Klubie Bolko. Zgłoś się do występu! Chcesz zagrać ze swoim zespołem kilka utworów? Jesteś instrumentalistą/wokalistą i chciałbyś zagrać z innymi jakiś kawałek. Piszcie na maila [email protected] z tematem „WOŚP 2020” i pomysłem na swój udział a my postaramy się dać każdemu możliwość muzycznej prezentacji. Na miejscu dostępny wspólny backline. W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival! – zachęcają przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Do bicia rekordów od kilku tygodni przygotowuje się grająca w jednym sztabie ze Świdnicą gmina Marcinowice. Tu orkiestra rozgrzeje serca i otworzy portfele podczas finału w Strzelcach. Gminny Ośrodek Kultury zbiera coraz więcej darów na licytację, trwa również promocja akcji „W 2020 upiekę ciasto dla WOŚP”.

W ubiegłym roku połączone siły mieszkańców Świdnicy i gminy Marcinowice pozwoliły uzyskać znakomity wynik: 182 271,40 zł na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKoncert Karnawałowy w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPrzysmaki ze świątecznego stołu nie dla psa i kota