Strona główna 0_Slider Koncert Karnawałowy w Świdnicy

Koncert Karnawałowy w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Z wyjątkowym programem „Muzyka z Czterech Stron Świata”  wystąpią artyści z Grupy Sonori Ensemble. Na koncercie nie zabraknie skandynawskiej muzyki scenicznej Edvarda Griega, hiszpańskich fortepianowych fantazji na motywach opery „Carmen” Georgesa Bizeta czy uczuciowej muzyki rosyjskiej chociażby ze słynnych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego. Karnawałowy wieczór pełen muzycznych niespodzianek zaplanowano 26 stycznia przyszłego roku.

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. – Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśniach wielogłosowych. Nie zabraknie znanych motywów „Pieśni Solvejgi” i „W grocie króla gór” z baletu „Peer Gynt”. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Cyrulik sewilski”, „Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach i fortepianowej fantazji na motywach opery „Carmen” Georgesa Bizeta – zapowiadają organizatorzy.

Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway’u. Usłyszą Państwo fragmenty słynnych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”). Karnawałowa zabawa w amerykańskim stylu to kompozycje fortepianowe ojca muzyki jazzowej George’a Gershwina („Błękitna rapsodia”) oraz hity wszechczasów – piosenki i chóry z musicali „Skrzypek na dachu” „The Cats” i „Pippin”! – dodają.

Wyjątkowy program karnawałowy skomponowano wyłącznie z utworów ansamblowych oraz muzyki na fortepian solo. Ten wyjątkowy wieczór spędzą Państwo w towarzystwie sześciu śpiewaków operowych, znakomitych solistów z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego oraz słowo wiążące. Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata!

O artystach
Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 350 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Koncert odbędzie się 26 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w Świdnickim Ośrodku Kultury.

Bilety w cenie 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) do nabycia w: Sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 (pn-pt. 8.00–16.00), na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury, Galerii Fotografii, Rynek 44 (wt-pt. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) lub online na stronie: Kupbilecik.

Kto wygrał zaproszenie?
Dla naszych czytelników mieliśmy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na Koncert Karnawałowy w Świdnicy. By je otrzymać, wystarczyło w przesłanym do nas mailu, odpowiedzieć na pytanie: Gdzie odbywają się najsłynniejsze karnawały na świecie? (wymień co najmniej dwa). Wśród nich mogły się znaleźć chociażby karnawały w Rio de Janeiro, Wenecji, Nicei czy Nowym Orleanie. Bilety otrzymali – Anna Skrzypek i Konrad  Marcjan. Gratulujemy!

/red./
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułZnamy pełną obsadę turnieju Silesian Winter Cup
Następny artykułZbliża się 28. Finał WOŚP. Możesz oddać fanty na licytację