Strona główna 0_Slider Wigilia w gminie Świdnica: „żeby samorządy pozostały samorządami”

Wigilia w gminie Świdnica: „żeby samorządy pozostały samorządami” [FOTO/VIDEO]

1

Duchowni, współpracownicy, a także samorządowcy ze Świdnicy i powiatu świdnickiego na zaproszenie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek zgromadzili się przy wigilijnym stole. Podczas tradycyjnego spotkania bożonarodzeniowego nie brakowało podziękowań za owocną współpracę, życzeń pomyślności w nadchodzącym roku, a także wspólnego kolędowania.

Na świąteczne spotkanie w gminie Świdnicy goście przybywają tłumnie. Są wśród nich włodarze Świdnicy i powiatu świdnickiego, starosta, parlamentarzyści, radni, dyrektorzy instytucji samorządowych, służby mundurowe oraz dygnitarze duchowni zarówno Kościoła Katolickiego, jak i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W bożonarodzeniowy klimat wszystkich zaproszonych gości wprowadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, którzy wystąpili z przedstawieniem jasełkowych „Cud w Betlejem”.

Życzę państwu spokojnych i radosnych Świąt. Niech nie zabraknie miłości, rozmów przy stole – uczmy się tych rozmów, bo rozmawiamy między sobą coraz mniej – spokojnego czasu i odpoczynku. W nowym roku wszystkiego najlepszego, żeby to był rok obfity, spokojny, a dla nas samorządowców, żeby był rokiem stabilnym. Moje przesłanie na przyszły rok: żeby samorządy zostały samorządami – mówiła do zgromadzonych Teresa Mazurek, wójt Gminy Świdnica.

Bywa tak, że nie zauważamy miłości. W zabieganiu, w naszych troskach, problemach, w naszych wspólnych waśniach, które nas dzielą nie zauważamy tej miłości, która narodziła się w betlejemskim żłóbku i nie zauważamy tej naszej wspólnej, ludzkiej miłości. Często traktujemy drugiego człowieka, ale też traktujemy Boga jak puste pudełko po obuwiu – nic nie znaczące. Jednak ta miłość do nas przychodzi – tego chciałbym państwu życzyć. Żebyśmy w czasie tych świąt byli w stanie odkryć cud Bożego Narodzenia, tego że on to dla nas i dla naszego zbawienia przyszedł na ten świat, abyśmy dzięki jego miłością, mogli dzielić się miłością z najbliższymi, ale też wzajemnym szacunkiem, tolerancją i empatią z innymi – życzył biskup Waldemar Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy.

Wigilijne spotkanie dało okazję do podziękowania wszystkim partnerom gminy Świdnica za owocną współpracę, a także złożenia im świątecznych i noworocznych życzeń. Nie zabrakło także modlitwy, dzielenia się opłatkiem i wspólnego biesiadowania przy bogato zastawionym wigilijnym stole.

By tradycji stało się zadość, żartobliwą przyśpiewkę wychwalającą wójt gminy Świdnica i współpracowników zaśpiewał biskup świdnicki Ignacy Dec.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJakie będą budżety powiatu i gminy Świdnica na 2020 rok? Decyzje w najbliższych dniach
Następny artykułNaukowy zawrót głowy w Bystrzycy Górnej