Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Naukowy zawrót głowy w Bystrzycy Górnej

Naukowy zawrót głowy w Bystrzycy Górnej

0

Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej była gospodarzem I Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Naukowy Zawrót Głowy”.

W konkursie wzięło udział sześć 3-osobowych zespołów z klas 7-8 ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Świdnica. Interdyscyplinarne zmagania przebiegały w czterech etapach. Etap I to turniej wiedzy z zakresu biologii, geografii, chemii i fizyki. Uczniowie rozwiązywali zadania wykorzystując pomoce dydaktyczne m.in. szkielet człowieka, szkło laboratoryjne, mapy, mikroskop, przyrządy fizyczne. W drugim etapie uczniowie przedstawili przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne o różnej tematyce:

  • SP Mokrzeszów – „Co dziedziczymy po przodkach? Tajniki genetyki”
  • SP Witoszów Dolny – „Jak zdrowo się odżywiać?
  • SP Pszenno – „Ekologicznie, znaczy logicznie”
  • SP Lutomia Dolna – „Wynalazki, które zmieniły świat”
  • SP Grodziszcze – „Atrakcje turystyczne gminy Świdnica”
  • SP Bystrzyca Górna – „Dzieje Ziemi”.

W trzecim etapie uczniowie wykonali doświadczenie przygotowane przez organizatora konkursu. Dysponując sprzętem laboratoryjnym, materiałem badawczym oraz odczynnikami drużyny miały za zadanie sformułowanie problemu badawczego oraz hipotezy, przeprowadzenie doświadczenia, dokonanie analizy oraz wyciągnięcie wniosków. Ostatni etap konkursu to omówienie przygotowanego wcześniej modelu przestrzennego o tematyce przyrodniczej. Uczniowie wykonali prace różnymi technikami, wykazali się pomysłowością i oryginalnością. Z dużym zaangażowaniem opisywali swoje modele.

W zaciętej rywalizacji wygrała Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej. Kolejne lokaty zajęły: II miejsce – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Pszennie, V miejsce – Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym, VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Grodziszczu. Wszyscy uczniowie i szkoły nagrodzone zostały dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWigilia w gminie Świdnica: „żeby samorządy pozostały samorządami” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWymienili nawierzchnię na wjeździe do Świebodzic