Strona główna 0_Slider Szlachetna Paczka od świdnickich strażaków. Darczyńcy pomagali także w Strzegomiu

Szlachetna Paczka od świdnickich strażaków. Darczyńcy pomagali także w Strzegomiu

0

Nie tylko pojedynczy darczyńcy, czy też grupy uczniów, szkoły i firmy przyłączyły się do tegorocznej „Szlachetnej Paczki”, udzielając pomocy materialnej wybranej osobie lub rodzinie. Jak co roku, do akcji ruszyli także strażacy i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

W tym roku paczka trafiła do samotnej i niepełnosprawnej osoby w Świdnicy, która otrzymała od strażaków środki zgodnie z przedstawionymi potrzebami. Wśród prezentów znalazła się miedzy innymi chemia gospodarcza, odzież, kołdra oraz sprzęt domowy w postaci pralki, odkurzacza i żelazka – mówi Jacek Kurczyński z PSP Świdnica

Wizyta strażaków upłynęła w miłej i świątecznej atmosferze. Obdarowana osoba ze wzruszeniem wyraziła podziękowania za otrzymane prezenty – dodaje Kurczyński.

Szlachetna Paczka zorganizowana została już po raz dziewiętnasty. W tym roku w rejonie Świdnicy akcja dotarła do 48 rodzin.

Zaangażowaniem wykazali się także mieszkańcy Strzegomia, gdzie już po raz drugi – w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 – działał magazyn Szlachetnej Paczki. – Aby rodziny mogły zostać objęte pomocą, swą pracę musieli wykonać wolontariusze weryfikujący rodziny i pomagający w organizacji akcji: S. Golińska, R. Mikołajczyk, B. Nejman, K. Sosik-Sarama, M. Świstek, M. Straube , M. Wyrwa, M. Wysocka. Ich ogromne zaangażowanie pozwoliło na objęcie pomocą rodzin ze Strzegomia i okolicznych wiosek. W organizacji finału pomogli nam także ks. M.Babuśka – użyczając nam auta i P. Kolasa, który rozwoził paczki wraz z Jakubem Romanowskim, który dołączył do nas z własnym autem. Finał nie byłby możliwy bez pomocy uczniów wolontariuszy, którzy czuwali nad organizacją akcji. Byli to: E. Cichuta, Z. Drąg, J. Kotlicka, J. Oleksiak, P. Basiński oraz harcerze z 17. strzegomskiej drużyny „Birkut” – wylicza Małgorzata Świstek, lider Szlachetnej Paczki w Strzegomiu, dziękując wszystkim za wsparcie.

/PSP Świdnica, UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułJakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?
Następny artykułGmina Żarów pod nadzorem. Mieszkańcy wskazali lokalizację kamer