Strona główna Wydarzenia Żarów Gmina Żarów pod nadzorem. Mieszkańcy wskazali lokalizację kamer

Gmina Żarów pod nadzorem. Mieszkańcy wskazali lokalizację kamer

0

Zakończyła się instalacja nowego monitoringu na terenach wiejskich. Zgodnie z zapowiedzią, kamery zostały zamontowane we wszystkich wsiach gminy Żarów. W każdej wsi zainstalowano po dwie kamery, które rejestrują obraz w miejscach wytypowanych głównie przez samych mieszkańców.

Konsultowaliśmy się z sołtysami oraz mieszkańcami wsi w sprawie lokalizacji nowych kamer i wspólnie zadecydowaliśmy, że monitoring to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na terenach wiejskich naszej gminy. Kamery rejestrują obraz na różnych odcinkach. Nagrania są archiwizowane i przechowywane przez pewien okres, tak aby można było je odtworzyć. Często mamy do czynienia z różnymi sytuacjami dotyczącymi zdarzeń drogowych, dewastacji obiektów czy zaśmiecania terenów zielonych. Być może uda się, dzięki tej inicjatywie, niektórym sytuacjom zapobiegać – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Nowe kamery działają w Bukowie, Bożanowie, Gołaszycach, Kalnie, Mrowinach, Imbramowicach, Mielęcinie, Mikoszowej, Łażanach, Siedlimowicach, Przyłęgowie, Pyszczynie, Krukowie, Wierzbnej, Zastrużu i Pożarzysku. Instalacja kamer pochłonęła nieco ponad 55 tys. złotych. Urządzenia zostały zakupione ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Kamery na wsiach to już kolejne urządzenia służące do monitorowania na terenie gminy Żarów. Niewykluczone, że w przyszłym roku system monitoringu na wsiach zostanie rozbudowany. System monitoringu działa także w samym Żarowie, w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej i funkcjonariuszy policji. Obraz zapisywany jest na specjalnym rejestratorze zamontowanym w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułSzlachetna Paczka od świdnickich strażaków. Darczyńcy pomagali także w Strzegomiu
Następny artykułPrzy ognisku o sporcie. Zaproszenie na Sportową Kolędę