Strona główna Wydarzenia Jakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?

Jakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?

0

Coraz więcej Polaków ma świadomość korzyści, jakie przynoszą ubezpieczenia. Nie warto jednak ograniczać się do obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Sprawdź, na czym to polega i dlaczego warto ją wykupić.

Trudno jest przewidzieć zdarzenia losowe, ale łatwo można przeciwdziałać ich finansowym skutkom. Z pomocą przychodzą ubezpieczenia, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ciekawą opcją jest OC w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym – na czym polega?
OC w życiu prywatnym oznacza odpowiedzialność cywilną podczas wykonywania codziennych czynności. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie, gdyby ubezpieczony wyrządził szkodę osobie trzeciej.

Tego rodzaju ubezpieczenie można wykupić np. w przypadku:

  • posiadania zamieszkałej nieruchomości,
  • sprawowania opieki nad dziećmi,
  • wyjazdu turystycznego,
  • posiadania zwierząt domowych.

OC w życiu prywatnym opiewa na konkretną sumę ubezpieczenia, na podstawie której towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca należne odszkodowanie.

Warto podkreślić, że wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenie trafia do osoby poszkodowanej – dokładnie tak samo jak w przypadku komunikacyjnego OC.

Więcej na temat funkcjonowania tego rodzaju polisy przeczytasz w artykule http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/oc-w-zyciu-prywatnym-czy-warto-je-wykupic/.

Zalety ubezpieczenia OC w życiu prywatnym
Chociaż wykupienie OC w życiu prywatnym wiąże się z dodatkowym kosztem, warto ponieść taki wydatek. Składka jest niewspółmiernie niska do korzyści, jakie może przynieść.

Najważniejszym walorem tego rodzaju polisy jest zdjęcie ze swoich barków odpowiedzialności za wiele szkód. Ubezpieczyciel jest zobligowany do wypłaty odszkodowania osobie pokrzywdzonej, co oznacza spore oszczędności.

Mając polisę OC w życiu prywatnym, osoba ubezpieczona zyskuje także większe poczucie bezpieczeństwa. Ma bowiem świadomość, że – niezależnie co się wydarzy – ma odpowiednie zabezpieczenie.

Dodatkowe informacje o korzyściach z OC w życiu prywatnym znajdziesz tutaj https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jakie-korzysci-zapewnia-polisa-oc-w-zyciu-prywatnym.

Jak kupić dobre OC w życiu prywatnym?
Cena nie jest dobrym wyznacznikiem wyboru OC w życiu prywatnym – w przeciwieństwie do OC komunikacyjnego.  Tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę znacznie więcej aspektów, m.in.:

  • zakres ochrony,
  • sumę ubezpieczenia,
  • rozszerzenia.

Jeśli nie wiesz, jaką polisę wybrać, skorzystaj z serwisu porównywarkowego. Dzięki temu porównasz dostępne oferty i wybierzesz ubezpieczenie dopasowane do potrzeb.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolędowanie z „Golec uOrkiestrą” uświetni wigilijne spotkanie w Strzegomiu
Następny artykułSzlachetna Paczka od świdnickich strażaków. Darczyńcy pomagali także w Strzegomiu