Strona główna 0_Slider Świdnica włącza się w maraton pisania listów Amnesty International

Świdnica włącza się w maraton pisania listów Amnesty International

0

W obronie niesłusznie uwięzionych i represjonowanych cały świat pisze listy. Akcja Amnesty International w Polsce trwa także w 690 miejscach w Polsce. W Świdnicy już po raz drugi do pisania listów zaprasza Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy.

Maraton jest międzynarodową akcją organizowaną przez Amnesty International co roku na początku grudnia. Polega na pisaniu listów w obronie niesłusznie uwięzionych osób w różnych krajach. Uczniowie SP nr 8 wezmą w niej udział po raz drugi. Akcja ta zawsze przynosi pozytywne efekty i co roku kilka osób zostaje uwolnionych.

W tym roku uczestnicy akcji będą pisać m.in. w obronie Sarah Mardini i Seána Bindera,  którzy zostali ostawieni przed sądem za ratowanie ludzkiego życia
– W Grecji możesz pójść do więzienia za próbę ocalenia ludzkiego życia. To przydarzyło się ratownikom Sarze Mardini (24 lata) i Seánowi Binder (25 lat), którzy zgłosili się jako wolontariusze do organizacji działającej na wyspie Lesbos. Organizacja ta prowadzi akcje poszukiwawcze i ratunkowe na morzu. Sara i Seán pomagali ludziom, którzy, uciekając przed nadużyciami w swoich krajach, znaleźli się w niebezpieczeństwie na morzu. Jednak skończyli w więzieniu, oskarżeni o szpiegostwo, przemyt ludzi i przynależność do organizacji przestępczej – czytamy na stronie Amnesty International. Podobnych intencji jest 10, a dotyczą niesłusznie skazanych społeczników z Kanady, Nigerii, Sudanu, Egiptu, Meksyku, Białorusi, Chin, Filipin i Iranu.

Maraton pisania listów odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w godzinach 15.00 – 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Wałbrzyskiej 39 oraz 11 grudnia w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33 w godzinach 15.30 – 18.00.  Koordynatorem akcji w Świdnicy jest Marzena Zięba, tel. 504 419 795.

/opr. red./

Poprzedni artykułOdtruwanie z alkoholu? Tylko z detoksem alkoholowym
Następny artykułPolonia-Stal Świdnica ze złotym certyfikatem PZPN! [VIDEO]