Strona główna 0_Slider Polonia-Stal Świdnica ze złotym certyfikatem PZPN!

Polonia-Stal Świdnica ze złotym certyfikatem PZPN! [VIDEO]

1

Ogromne wyróżnienie spotkało w ostatnich dniach Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Biało-zieloni zostali wyróżnieni i docenieni przez Polski Związek Piłki Nożnej za codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą. Na konto świdnickiego klubu powędrowała złota gwiazdka PZPN. W naszym województwie takim sukcesem mogą poszczycić się jedynie cztery ośrodki piłkarskie!  

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Materiał VIDEO: https://www.facebook.com/poloniastalswidnica/videos/407703049861664/?v=407703049861664

Szkółki piłkarskie otrzymały certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. W całym kraju przyznano jedynie 117 złotych gwiazdek i tylko 4 na Dolnym Śląsku. Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica znalazł się obok takich marek jak pierwszoligowy Chrobry Głogów, czy ekstraklasowy Śląsk Wrocław.

To niesamowite wyróżnienie i wielki prestiż dla klubu, ale i całego miasta, które znalazło się na mapie Polskiego Związku Piłki Nożnej wśród złotych gwiazdek Programu Certyfikacji. Złota gwiazdka ukazuje odpowiedni poziom szkolenia w danym ośrodku piłkarskim, czy możliwość treningów pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej. To także sygnał o odpowiedniej bazie szkoleniowej jednostki i prowadzeniu zajęć na wysokiej jakości sprzęcie sportowym. Obecność w Świdnicy certyfikowanego oddziału i to dodatkowo wyróżnionego złotą gwiazdką, to również ważny sygnał dla wszystkich młodych piłkarzy i piłkarek, którzy będę rozpoczynali wkrótce swoją przygodę z futbolem.

Złote gwiazdki Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej: TYLKO 117 w Polsce, TYLKO 4 na Dolnym Śląsku, w naszym mieście i powiecie TYLKO MKS Polonia-Stal Świdnica!

/MDvR/