Strona główna 0_Slider Świdnica rozbłysła świątecznie

Świdnica rozbłysła świątecznie

1

Dzień wcześniej niż zapowiadano rozbłysły świąteczne iluminacje w Świdnicy. Do kompletu brakuje jeszcze oświetlenia choinek na placach Grunwaldzkim i Wolności, ale jest i niespodzianka. Przed Galerią Świdnicką stanęła okazała, święcąca figura.

Miejskie iluminacje zdobią wiele punktów w Świdnicy: 1) blok śródrynkowy – przewieszki między budynkami, ozdoby nasłupowe, kurtyny na drzewach, anioł świetlny oraz zawieszki na budynkach – ul. Pułaskiego, Długa, Rynek, Kotlarska, Grodzka, Franciszkańska, Łukowa, 2) choinki na pl. Wolności, Rynku, pl. Jana Pawła II, ul. Jagiellońskiej i pl. Grunwaldzkim (2 ostatnie tam rosną, resztę dostarczy Farma Miejska), 3) ozdoby nasłupowe na ul. B. Chrobrego, H. Pobożnego, pl. Św. Małgorzaty, Of. Oświęcimskich, A. Krajowej, Wałbrzyskiej, pl. Grunwaldzkim, Żeromskiego, 1 Maja, Wrocławskiej, pl. Wolności, Westerplatte, Boh. Getta oraz rondo na ul. Śląskiej, 4) fontanna świetlna na pl. św. Małgorzaty – wylicza magistrat.

Z uwagi na decyzję konserwatora zabytków, znane z poprzednich lat fontanny świetlne montowane na rzeźbach w Rynku zostały przerobione i ustawione w innych lokalizacjach – ozdobiły małą fontannę na pl. św. Małgorzaty, fontannę w Ogrodzie Różanym na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego, skwer im. Lecha Kaczyńskiego, a także gazon na kwiaty na skwerze przy al. Niepodległości. Udekorowana została też fontanna na skwerze przy ulicy Wałowej.

O świąteczna atmosferę dbają także handlowcy i mieszkańcy Świdnicy. Przed Galerią Świdnicką stanął rozświetlony renifer, pierwsze iluminacje widać na balkonach i w ogrodach.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZapraszamy na wspólne granie w tenisa stołowego
Następny artykułWybrali nowego dyrektora Muzeum Dawnego Kupiectwa. Stawia na modernizację i multimedialne ekspozycje