Strona główna 0_Slider Świąteczne dekoracje naszych czytelników

Świąteczne dekoracje naszych czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Bogato zdobione choinki, artystyczne świąteczne instalacje, barwne stroik lub wieńce, bożonarodzeniowe szopki, pomysłowe, własnoręcznie wykonane ozdoby, a nawet wierszyk z życzeniami. Do konkursu portalu Świdnica24, organizowanego wspólnie z naszymi sponsorami, wpłynęło mnóstwo fotografii z wyjątkowymi bożonarodzeniowymi dekoracjami. Które z nich zostały nagrodzone?

Nasz coroczny wielki świąteczny konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z – Centrum Urody Justyna, sklepem Tommy Toys, Palarnią Kawy BLEND, świdnicką pisarką Heleną Semenetz, Manufakturą Czekolady Chocoffee, Biurem Turystycznym MALVA oraz studiem Progres Trening&Masaż. Kto zdobył przygotowane przez nich prezenty?

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom serwuje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”, której siedziba mieści się przy ul. Parkowej 6. Nasza lokalna mała fabryka czekolady, znana chociażby z ręcznie wytwarzanych pralin, czekolad w tabliczkach z dodatkami czy wspaniałej gorącej czekolady podarowała naszym czytelnikom trzy zestawy pysznych, czekoladowych słodkości. Otrzymali je – Agata Kowalska, Grzegorz Wójtowicz i Ryszard Lurka.

W niesamowitą podróż w czasie do starożytnego Egiptu zabierze naszych czytelników świdnicka pisarka Helena Semenetz.  Autorka od ponad 20 lat bada dzieje do dziś budzącej wielkie emocje, pięknej królowej Nefretete i pozostałych twórców egipskiej rewolucji religijnej. Swoje przemyślenia, fakty z historii i pasję do starożytnego Egiptu w formie zbeletryzowanej przedstawiła w dwóch swoich książkach – „Kim jesteś Neferete?” (2010r.) oraz „Klucz życia” (2019r.) Te obie wyjątkowe powieści o pięknych, uduchowionych, potężnych Królowych Egiptu z czasów Wielkiej Herezji Amarneńskiej  wraz z niespodzianką otrzymały – Karolina Biniek i Grażyna Syska. 

Więcej o autorce na stronie: www.semenetz.com oraz na fanpage’u Heleny Semenetz

Pyszne mieszanki świeżo palonej kawy dla czytelników przekazała natomiast Palarnia Kawy BLEND z okolic Świdnicy. Lokalne przedsiębiorstwo, mieszczące się przy ul. Wrocławskiej 3 w Pszennie, już od roku dzieli się swoją pasją do kawy. Specjalnie na święta palarnia przygotowała też kawę w limitowanej wersji. Jest to mieszanka kaw z Brazylii i Hondurasu, która charakteryzuje się słodyczą oraz wyraźnymi nutami czekoladowo-orzechowymi. Same paczki są wyjątkowe i posiadają etykiety o pozytywnymi sentencjami – „Fajnie, że jesteś” oraz „Dobrze Cię widzieć”.

Wraz z pyszną kawą  lub z gadżetami portalu Świdnica24, w tym m.in. kubkami, filiżankami i torbami miejskimi, w świątecznym konkursie można było wygrać także wiele ciekawych książek, a wśród nich – nową powieść Łukasza Grassa „Szlag mnie trafił”, autora bestsellerowej biografii ironmana Jerzego Górskiego „Najlepszy”. Strona po stronie pisarz prowadzi czytelnika przez historię, która opowiada o tym, jak nie licząc się z życiem, można się trochę przeliczyć. I o sile drzemiącej w człowieku. I przede wszystkim o udarze. I o tym, co w życiu jest ważne. A także o odpowiedzialności za własne życie – teraz, a nie dopiero kiedy zdarzy się nieszczęście.

Inną książkową propozycją, którą można było dostać od nas w prezencie był tytuł „Siła snów. Jak śnić świadomie i zmienić swoje życie” autorstwa amerykańskiej dziennikarki Alice Robb. – Jest to książka o nauce i historii; opowieść o tym, jak nasi przodkowie zapomnieli o marzeniach sennych i jak po latach zaczęliśmy odkrywać je na nowo. Wyobrażam sobie – i mam taką nadzieję – że gdy dowiecie się, jak bogate jest nasze życie wewnętrzne podczas snu, zapragniecie częściej zapamiętywać swoje sny, a nawet eksperymentować ze świadomym śnieniem – przekonuje autorka książki.

Dla rodziców zmagających się z problemami ze snem również mieliśmy ciekawą lekturę. Zasypiać z dzieckiem czy bez? Pozwalać dziecku na wybór pory snu, czy trzymać się sztywnych godzin usypiania? Czy zawsze karmić dziecko w nocy? Co zrobić, jeśli dziecko nie chce samo spać? Który rodzic nie zadawał sobie takich pytań… słaniając się na nogach z niewyspania. Z pomocą wszystkim niewyspanym spieszy Monika Huntjens, ekspertka od snu dziecka, która pomogła już setkom polskich rodzin. Od trzech lat prowadzi warsztaty, terapie indywidualne oraz porady on-line, a teraz do rąk czytelników oddaje swoją pierwszą książkę „Dobry sen maluszka”, w której dzieli się doświadczeniem i wiedzą w zakresie snu małego dziecka.

W naszym konkursie można było zdobyć też błyskotliwą opowieść, o tym, jak powstał współczesny męski wizerunek autorstwa Przemysława Bociągi. „Nienaganny. Biografia męskiego wizerunku” to pozycja, która pokazuje ciekawe, socjologiczne ujęcie tematu, opowiadając, jak na przestrzeni wieków przełamywano konwencje w modzie, jak rodziły się poszczególne części męskiej garderoby, jak ewoluowały w kolejnych latach i w jaki sposób wpływają na dzisiejsze trendy – zarówno uliczne, jak i te na wybiegach.

Mieliśmy również wspaniałe prezenty dla naszych babć i dziadków, a wśród nich wyjątkowe tytuły –  „Drzewo rodowe naszej rodziny”  oraz „Ukochanej Babci” . Pierwsza książka może być bardzo pomocna w tworzeniu drzewa genealogicznego własnej rodziny i poznawania historii najbliższych krewnych. Druga może stać się doskonałym prezentem dla babci. Razem z książką „Ukochanej babci” można przygotować wspaniały album – laurkę.  Oba tytuły to książki – pamiątki do samodzielnego uzupełniania i spisania historii rodziny. Za każdym razem tworzone indywidualnie są unikatowym pomysłem na prezent i doskonałym pretekstem by pogłębiać relacjez najbliższymi. Te wyjątkowe wydawnictwa, które znaleźć też można na dedykowanej stronie www.moidziadkowie.pl.

Zestawy z tymi wyjątkowymi książkiami wraz z pyszną kawą lub naszymi gadżetami otrzymali – Sylwia Zimnowoda, Małgorzata Jaskot, Patrycja Smagło, Adamczyk Agata, Ewa Długołęcka, Anna Salamon Makarska, Dagmara Jawień, Karolina Lato, Magdalena Pawlik, Radosław Duszyński, Marcin Jadczak i Marek Wąsowski.

Do zdobycia były także gry planszowe „Jak to wtedy było?”, przeznaczone dla całych rodzin. Ta gra może stać się doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu bez użycia telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów oraz do odkrywania opowieści z życia rodzinnego, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy! „Jak to wtedy było?” to planszówka, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści.  Ta wyjątkowa gra rodzinna dostępna jest również w księgarniach oraz na stronie moidziadkowie.pl. W naszym konkursie zdobyli je – Adrianna Kaspura i Marta Iłeczko.

Nie zapomnieliśmy o prezentach dla najmłodszych! Z myślą o nich kultowe klocki LEGO przygotował sklep Tommy Toys, który mieści się przy ul. Środkowej 5 w Świdnicy. W konkursie będzie można zdobyć pobudzające dziecięcą wyobraźnię zestawy – 10692 Kreatywne klocki, 11002 LEGO Classic oraz 10715 Klocki na kółkach. Każda z kolekcji ma bogaty wybór elementów, w tym m.in. cegiełek, kształtów, oczu czy kół, które pozwalają na twórczą zabawę i budowanie najróżniejszych konstrukcji od maszyn po rycerza na koniu. Kultowe klocki dostali – Agnieszka Tomczyk, Anna Niechajewicz i Ewelina Krzysztof.

W naszym wielkim konkursie świątecznym można było wygrać także voucher na indywidualne zajęcia z wykwalifikowaną trenerką personalną, prawdziwą pasjonatką sportu, wielokrotnie nagradzaną biegaczką – Sonią Rozumkiewicz. Zajęcia są prowadzone w siedzibie Progres Trening&Masaż, przy ul. Armii Krajowej 5A w Świdnicy. Na co dzień, oprócz treningów personalnych, w kameralnym i kompleksowym studiu, można skorzystać także z bogatej oferty grupowych zajęć – przeznaczonych dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania (zapisy on-line) czy z doradztwa żywieniowego wraz z analizą składu ciała.

To nie wszystko! W siedzibie Progres Trening&Masaż skorzystamy też z masażu, terapii manualnej kinesiology taping. Pracownię Masażu prowadzi mąż Soni, dyplomowany fizjoterapeuta i masażysta, biegacz – Paweł Rozumkiewicz. Prezent – z myślą o tych, którzy potrzebują czy po prostu marzą o masażu – na pojedynczą sesję w świdnickim studiu można  było również wygrać w naszym konkursie. Vouchery otrzymali – Mateusz Soboń i Wioletta Dziumakowska.

Dla każdej kobiety idealnym prezentem może być chwila wytchnienia w Centrum Urody „JUSTYNA”, znajdującym się na świdnickim Rynku. Do wygrania w naszym konkursie były trzy vouchery na wybrane zabiegi. Vouchery otrzymały – Anastazja Smirnova, Anita Podolska i Magdalena Swieniewicz. W salonie obdarowane panie będą mogły wykonać m.in. tradycyjny manicure, hennę brwi z regulacją, bądź skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego na twarz.

W naszym konkursie świątecznym nie mogło zabraknąć też wymarzonego prezentu dla osób uwielbiających zwiedzać i odkrywać nowe miejsca! Tą wspaniałą nagrodę ufundowało Biuro Turystyczne MALVA ze Świdnicy, które zajmuje się kompleksową organizacją wycieczek szkolnych, wyjazdów integracyjnych czy firmowych. W ofercie znaleźć można również obozy sportowe, kolonie, wczasy letnie i zimowe, zielone szkoły, a nawet wyjazdy pielgrzymkowe. – Każdy znajdzie coś dla siebie! Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem swoich ofert, więc niebawem pojawi się kilka nowych propozycji, tj.: wiosenna wycieczka do Miasta Stu Wież – czyli przepięknej Pragi, którą pokażemy wam w dość niekonwencjonalny sposób… albo zaproponujemy weekend w Warszawie – przedstawia przyszłe plany właścicielka biura Malwina Szkudlarek. O aktualnych wycieczkach świdnickiego biura można przeczytać TUTAJ.

Malva Travel podarowało voucher na dowolną wycieczkę, którą będzie można wybrać z przygotowanej na wiosnę oferty podarowało Biuro Turystyczne MALVA ze Świdnicy. Otrzymała go – Agata Masłyk. Zdobywczyni tej nagrody dostanie dodatkowo 10% zniżki dla osoby towarzyszącej, którą będzie chciał zabrać na wybraną wycieczkę.

Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy za wszystkie przesłane do nas fotografie i podzielenie się z nami Waszymi wyjątkowymi wspomnieniami w świątecznej atmosferze. Wesołych Świąt!

/red./

Poprzedni artykuł41-latek zmarł na Wrocławskiej. Przejechał po nim samochód
Następny artykułŚwidniczanie stworzyli świąteczną atmosferę [FOTOREPORTAŻ]