Strona główna 0_Slider Opłaty za ciepło w górę. MZEC z nową taryfą

Opłaty za ciepło w górę. MZEC z nową taryfą

0

Świdniczanie muszą przygotować się na podwyżkę opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wniosek Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Świdnicy o zmianę obowiązującej dotychczas taryfy.

Nowe ceny zaczną obowiązywać od 14 grudnia. Średnio podwyżka wyniesie 5% – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik MZEC w Świdnicy. Jak tłumaczy, na zmianę taryfy wpłynęły wzrosty cen energii elektrycznej i węgla. Nowy cennik został zatwierdzony przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki 29 listopada 2019 roku i ma obowiązywać do 31 grudnia 2020 roku.

O nowych stawkach powiadomieni zostali już więksi odbiorcy, w tym spółdzielnie mieszkaniowe. – Nowa taryfa została dostarczona odbiorcom, dla każdego jest dostępna na stronie Urzędu Regulacji Energetyki, wkrótce także na naszej – dodaje Tomkiewicz. W spółdzielniach trwają właśnie dokładne wyliczenia, o ile konkretnie wzrosną opłaty za ciepło w grzejnikach i za ciepłą wodę w kranach. – Jesteśmy w trakcie opracowywania kalkulacji opłat za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Z chwilą zakończenia wyliczeń, będziemy mogli podać o ile zmienią się stawki opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie – potwierdzają przedstawiciele zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

Zgodnie z nową taryfą, świdniczanie zapłacą 33,25 zł/GJ – do tej pory stawka ta wynosiła 32,50 zł/GJ. Wzrosną też inne stawki składające się na rachunek za ciepłą wodę i ogrzewanie – opłata za nośnik ciepła, a także opłata przesyłowa stała i zmienna.

Michał Nadolski
[email protected]