Strona główna Sport Piłka nożna Ograli aktualnych halowych mistrzów Polski, a następnie wygrali cały turniej!

Ograli aktualnych halowych mistrzów Polski, a następnie wygrali cały turniej!

0

Fantastycznie zaprezentowali się w ostatni weekend młodzicy Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007. Biało-zieloni okazali się najlepsi podczas silnie obsadzonego turnieju w Jaworzynie Śląskiej. W półfinale pokonaliśmy aktualnych halowych mistrzów Polski – Zagłębie Lubin, a w decydującym boju ograliśmy Akademię Piłkarską Dzierżoniów!

Cieszę się, że po ciężkim sezonie chłopcy potrafili wreszcie uwierzyć w swoje siły i pokonali renomowane Zagłębie Lubin, które jest aktualnie halowym mistrzem Polski. W finale łatwiej nie było, bo AP Dzierżoniów i jej rocznik 2007, to też bardzo dobry zespół. Mam nadzieję, że to zwycięstwo będzie takim pozytywnym kopem do dalszej pracy w okresie zimowym. Jesteśmy świadomi swoich braków i będziemy ciężko pracować żeby na wiosnę na zielonym boisku prezentować się lepiej niż w rundzie jesiennej – ocenia trener Polonii-Stali Świdnica, Mariusz Krupczak.

W półfinale Polonia-Stal Świdnica pokonała Zagłębie Lubin 1:0, a AP Dzierżoniów zwyciężyło 4:3 Karolinę II Jaworzyna Śląska. W małym finale Zagłębie wygrała z Karoliną 3:0. W decydującej rozgrywce biało-zieloni zagrali zatem z AP Dzierżoniów. Do wyłonienia triumfatora potrzebne były rzuty karne. Ostatecznie lepsi byli biało-zieloni, wygrywając 3:2.

Na koniec wyróżniono również najlepszych piłkazy turnieju. Królem strzelców został Jakub Ganczar (Zagłębie Lubin – 7 goli), najlepszym bramkarzem Daniel Wielemborek (Polonia-Stal Świdnica), a najlepszym zawodnikiem Kamil Nowogoński (Zagłębie Lubin). Organizator przyznał również specjalne wyróżnienie Nadii Sobel (Silesia Żarów) – jedynej zawodniczce, która rywalizowała w jaworzyńskim turnieju.

Skład Polonii-Stali: Wielemborek, Sośnicki, Pawlik, Szachniewicz, Jarosz, Kula, Dudzic, Jurusz, Wiatrowski.

/MDvR, FOTO: MKS Karolina Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułUsunął tony śmieci. „I ekolog gminy Świdnica” ponownie doceniony [FOTO]
Następny artykułJak zadbać o zdrowy sen?