Strona główna 0_Slider Usunął tony śmieci. „I ekolog gminy Świdnica” ponownie doceniony

Usunął tony śmieci. „I ekolog gminy Świdnica” ponownie doceniony [FOTO]

1

Od półtora roku Waldemar Woźniak, emerytowany pracownik Poczty Polskiej, nadludzkim wysiłkiem walczy z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Jego starania doceniają samorządowcy i urzędnicy. Na ręce samotnego ekologa przekazano ostatnio dyplom z podziękowaniami oraz kurtkę.

Najpierw wysprzątał nabrzeża Piławy w swoim rodzinnym Pszennie, później zebrał 40 ton odpadów w Jakubowie, oczyścił pobocza dwóch dróg powiatowych i teren w sąsiednich Marcinowicach, a w kolejnych miesiącach walczył z tonami śmieci wrzuconymi do Bystrzycy. Jego wysiłek doceniły władze gminy Świdnica, a po kolejnych publikacjach dostrzegły go także ogólnopolskie stacje telewizyjne, gazety oraz portale, które nazwały go nawet „Supermanem gminy Świdnica”. – Dopóki będę miał siły, będę sprzątał – zapowiada.

Mimo coraz większych chłodów myśliwy i emerytowany pracownik Poczty Polskiej nie zwalnia tempa. Na jego celowniku znalazły się ostatnio okolice Gogołowa, gdzie zebrał 3,5 ton odpadów, a także sąsiedztwo drogi do Jakubowa, gdzie z kolei wydobył kolejną tonę śmieci. Jak zawsze otrzymał wsparcie od Gminy Świdnica oraz świdnickich drogowców, zapewniających kontenery na zebrane odpady, worki na śmieci, a także zwrot środków za paliwo.

Podziękowania za całą dotychczasową pracę złożył mu niedawno dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. 13 grudnia Waldemar Woźniak gościł też na posiedzeniu komisji rolnictwa, zdrowia i ochrony środowiska Rady Gminy Świdnica. – Była to niewątpliwie kolejna okazja do podziękowań za trud i pracę włożoną w likwidacje nielegalnych wysypisk na terenie gminy. Doceniając ogromny wkład pracy, przekazujemy wyrazy szacunku i wdzięczności, licząc na równie udaną i efektywną współpracę w przyszłym roku – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. UG Świdnica, zdjęcia użyczone

Poprzedni artykułPrezent na święta dla przyjaciółki. Pomysły na niedrogie i praktyczne upominki
Następny artykułOgrali aktualnych halowych mistrzów Polski, a następnie wygrali cały turniej!