Strona główna Wydarzenia Jak zadbać o zdrowy sen?

Jak zadbać o zdrowy sen?

0

Sen jest jedną z najważniejszych aktywności, jakie podejmujemy w życiu. Bez niego szybko zaczniemy słabnąć, bezsenność znana jest jako jedna z jednostek chorobowych, a im dłużej nie śpimy, tym większa szansa na to, że zapadniemy na jakąś paskudną przypadłość.

Zdrowy sen jest gwarantem dobrego samopoczucia, dlatego powinniśmy stworzyć sobie takie warunki, by móc w stu procentach odzyskać energię na kolejny dzień. W tym celu powinniśmy pamiętać o tym, żeby trzymać się kilku bardzo ważnych zasad.

Po pierwsze, należy zadbać o wystrój sypialni. Jaskrawe kolory, zbyt duże natężenie sztucznego światła, niewygodny materac czy twarda poduszka potrafią odebrać nam przyjemność lub nawet możliwość spania.

Po drugie, musimy pamiętać o higienie snu. To oznacza, że nie powinniśmy jeść ciężkich potraw przed samym snem ani oglądać zbyt długo telewizji. Niewskazane jest również używanie telefonu komórkowego w łóżku.

Po trzecie, powinniśmy postawić na aktywność fizyczną. Nic z naszych starań, jeżeli nie będziemy dostatecznie odstresowani.

Zainwestuj w dobre spanie
Materac wydaje się właściwie podstawą przygotowania zaplecza pod higienę snu. Wybór mamy w tym względzie całkiem spory, dlatego możemy dostosować przedmiot ten do wszystkich swoich potrzeb. Materace mają rozgraniczenia twardości – przyjmuje się, że osoba ważąca do 80 kg i mierząca do 170 cm wysokości powinna wybierać pomiędzy H2 a H3, aczkolwiek wszystko zależy też od stanu zdrowia.

W przypadku, gdy cierpimy z powodu jakiejś choroby, powinniśmy stawiać przede wszystkim na materace zdrowotne. Dokładne zalecenia usłyszymy zapewne od naszego lekarza prowadzącego, dlatego decyzji o zakupie nie powinniśmy podejmować bez niego. Przykładem materaców, które zapewnią nam komfort oraz regenerację będą materace Tempur.

Nie zapominaj o poduszce
Ułożenie głowy na poduszce podczas snu bywa kluczowe. Jeżeli śpimy „na płasko”, możemy cierpieć z powodu zgagi i problemów żołądkowych. Ponadto, mające problemy z chorobami zębów muszą spać na lekkim podwyższeniu, bowiem zmiana ciśnienia krwi powoduje z kolei ból zębów. Poduszka z puchu wydaje się tu najlepszym rozwiązaniem – głowa umiejscowiona jest dość wysoko, a wygoda może być wręcz nieopisana. Takową znaleźć można na przykład tutaj: https://senpo.pl/poduszki/poduszki-z-puchu/.

Reasumując, dobór materaca i poduszki jest kluczowy dla higieny naszego snu. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet produkty najlepszej jakości nie pomogą, jeżeli będziemy do późna przesiadywać przed komputerem i nie zadbamy o odpowiednią kanalizację stresu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOgrali aktualnych halowych mistrzów Polski, a następnie wygrali cały turniej!
Następny artykułWygraj świąteczne prezenty! [KONKURS]