Strona główna 0_Slider Od niedzieli nowy cennik Kolei Dolnośląskich. Czy podrożeją bilety do Wrocławia?

Od niedzieli nowy cennik Kolei Dolnośląskich. Czy podrożeją bilety do Wrocławia?

1

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 2019/2020 zmienią się także dotychczasowe stawki za przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Modyfikację wprowadzono też do oferty „Bilet Sowiogórski”, z której korzystają podróżni udający się ze Świdnicy do Wrocławia, jednak ma ona związek z uruchomieniem kursów do Bielawy.

Od 15 grudnia zmianie ulegną stawki za bilety na przejazd pociągami Spółki. Korekty dotyczyć będą zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert własnych. W przypadku taryfy podstawowej stawki wprowadzone przez KD są zbieżne z tymi, które wprowadziły w całym kraju Przewozy Regionalne. Pomimo obserwowanej w ostatnich latach inflacji i corocznego wzrostu kosztów realizacji przewozów, stawki opłat za bilety jednorazowe nie były poddane korekcie od 1 stycznia 2013 roku, a w przypadku biletów okresowych – od 21 sierpnia 2018 roku. W związku z tym nowe ceny biletów w taryfie podstawowej i w taryfie RAZEM (stosowanej przy odprawie posiadaczy REGIOkart i przejazdach grupowych) będą dostosowane do tych obowiązujących w spółce Przewozy Regionalne. Aktualizacji ulegną również opłaty objęte ulgami handlowymi 25% (w tym Senior 60+) i 50% – tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zgodnie z nowym cennikiem przejazd pociągami dolnośląskiego przewoźnika ma podrożeć o od kilku do kilkunastu procent. Dodatkowo prowadzone zostaną zmiany, które także wynikać będą z dostosowania stawek i opłat do oferty Przewozów Regionalnych, w tym m.in. wprowadzenie nowej ceny biletu „Weekend z KD”, która będzie wynosić 39,00 zł, korekta opłaty za przewóz roweru do kwoty 7,00 zł. oraz odwołanie oferty biletu wielokrotnego, w tym dla biletu „Weekend z KD”. Ponadto, Koleje Dolnośląskie ustaliły nową cenę normalnego biletu miesięcznego sieciowego, który będzie kosztował 369,00 zł. Ze wszystkimi zmianami można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika.

Na niezmienionym poziomie pozostanie cena biletu na trasie Świdnica-Wrocław, która zgodnie z ofertą „Bilet Sowiogórski” wynosi 13,50 zł (wraz z biletem powrotnym – 19,00 zł). Jedyna zmiana w ofercie dotyczy uruchomienia połączenia do Bielawy. Przejazd ze Świdnicy do Bielawy będzie kosztować 5 zł.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułCztery kociaki do wzięcia [Aktualizacja]
Następny artykułElektryczne auto naładujesz przed starostwem [FOTO]