Strona główna 0_Slider Elektryczne auto naładujesz przed starostwem

Elektryczne auto naładujesz przed starostwem [FOTO]

1

Na początku 2020 roku przed gmachem starostwa powiatowego ma zostać uruchomiona pierwsza w Świdnicy stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Korzystanie z niej będzie bezpłatne.

Budowa ogólnodostępnej stacji ładowania realizowana jest w ramach projektu e-Sudety, przy współpracy z spółką PGE Nowa Energia. Jak tłumaczy starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, starostwo nie poniosło w związku z inwestycją żadnych kosztów, a jedynie udostępniło miejsce.

W ramach projektu e-Sudety mają w sumie powstać 23 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Do tej pory uruchomiono i oficjalnie oddano do użytku stacje w Lądku Zdroju, Szczytnej, Polanicy Zdroju, Międzylesiu, Kamiennej Górze oraz w Dzierżoniowie. Budowa pozostałych ma nastąpić do końca półrocza 2020 roku. Świdnicka stacja powinna zostać ukończona na początku przyszłego roku, a z racji dofinansowania projektu z funduszy unijnych, korzystanie z niej będzie bezpłatne.

Na terenie powiatu świdnickiego zarejestrowanych jest obecnie 11 pojazdów elektrycznych, w tym skuterów. Samochodów jest pięć.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOd niedzieli nowy cennik Kolei Dolnośląskich. Czy podrożeją bilety do Wrocławia?
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń