Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

18

Zmuszając pieszych do wchodzenia na jezdnię mogą doprowadzić nawet do śmierci. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego parkowania.

Jak miałam przejść z wózkiem? – pyta młoda mama, która natknęła się na całkowicie zablokowany chodnik na ul. Kazimierza Odnowiciela w Świdnicy. Szans na bezpieczne ominięcie samochodu nie miała żadnych. Na podobną sytuację w każdą niedzielę i dni świąteczne piesi natykają się na ul. Spółdzielczej. Osoby, które idą modlić się do katedry, systematycznie zastawiają całe chodniki. 25 grudnia wszyscy kierowcy zastali za wycieraczkami mandaty.

Nagminnie mieszkańcy Świdnicy skarżą się na zastawianie wjazdów, mimo jednoznacznych znaków drogowych. Problemy dotyczą oczywiście nie tylko Świdnicy. W tym odcinku cyklu prezentujemy także zdjęcia z Żarowa.

Ulica Komunardów w Świdnicy

Plac Grunwaldzki w Świdnicy

Ul. Dąbrowskiego w Świdnicy. Zastawiony wyjazd.

Ulica Kazimierza Odnowiciela w Świdnicy

Ulica Mickiewicza w Żarowie

Ulica Spółdzielcza w Świdnicy

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected] 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/

Poprzedni artykuł„Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrali 500 kilogramów karmy dla podopiecznych schroniska
Następny artykułZa terroryzowanie mieszkańców i okradanie działkowców stanął przed sądem