Strona główna 0_Slider Za terroryzowanie mieszkańców i okradanie działkowców stanął przed sądem

Za terroryzowanie mieszkańców i okradanie działkowców stanął przed sądem

1

Siał postrach na świdnickim osiedlu Zawiszów i okradał działkowców. 33-letni Damian D. za swoje czyny został skazany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Mężczyzna był od dawna doskonale znany z agresywnych zachowań. 25 maja tego roku groził pobiciem i śmiercią dwóm osobom, skopał samochód i uszkodził balkon. – W godzinach późnowieczornych mężczyzna na jednej z ulic osiedla zaatakował bez żadnego powodu młodego człowieka. W obronie stanęła kobieta, co wywołało u Damiana D. złość – opisuje prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Napastnik próbował kobietę uderzyć i groził jej śmiercią, a gdy ta schroniła się w samochodzie, zaczął uderzać i kopać w pojazd. Na atak zareagował mężczyzna, stojący na balkonie w pobliskim budynku. 33-latek ruszył w jego stronę i wygrażając zaczął niszczyć balkon. Agresora zatrzymali policjanci. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W trakcie dochodzenia okazało się, że mężczyzna dopuścił się także kradzieży. – Korzystając z nieuwagi działkowców, zajętych pracą przy roślinach, kradł portfele, telefony komórkowe, dokumenty i karty kredytowe. Suma strat wyniosła 1800 złotych – mówi prokurator Rusin.

Sąd uznał winę mężczyzny i skazał go na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. – Czekamy jeszcze na uzasadnienie wyroku i podejmiemy decyzję, czy wnosić odwołanie – mówi prokurator rejonowy. Wyrok nie jest prawomocny. Damian D. obecnie jest na wolności.

/asz/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułMolestował 8-latka i bił jego matkę. Jest akt oskarżenia dla wujka-pedofila