Strona główna Wydarzenia Świebodzice „Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrali 500 kilogramów karmy dla podopiecznych schroniska

„Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrali 500 kilogramów karmy dla podopiecznych schroniska

0

Świebodzice znalazły się w gronie miast, które nie będą świętować nadejścia Nowego Roku pokazem pirotechnicznym. Zamiast miejskiej imprezy z fajerwerkami prowadzona jest zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt ze świdnickiego schroniska. Znane są już jej pierwsze efekty.

Dyskusja dotycząca organizowania noworocznych pokazów pirotechnicznych trwa już od kilku lat. Przeciwnicy fajerwerków wskazują, że są one niebezpieczne dla ludzi i przerażające dla zwierząt. Z tego właśnie powodu z pokazów rezygnuje wiele europejskich miast. – Miasto Świebodzice wpisując się w ogólnopolski program ochrony środowiska oraz ochrony zwierząt (jak również po wielu głosach mieszkańców), idąc za przykładem sąsiednich miast, rezygnuje z organizacji Sylwestra Miejskiego oraz pokazu fajerwerków. W trosce o dobro zwierząt, wspólnie ze wszystkimi organizacjami samorządowymi oraz szkołami organizujemy akcję „Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrana karma dla zwierząt i koce zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – informowali urzędnicy ze świebodzickiego magistratu.

Znane są już wstępne wyniki akcji, w którą zaangażowało się wielu mieszkańców, firmy, jednostki organizacyjne, a także placówki oświatowe. – Podczas dwudniowej zbiórki w dniu 19 grudnia przed Ratuszem oraz 29 grudnia w sklepie Intermarche udało się uzbierać ponad 500 kilogramów karmy oraz niezliczoną ilość akcesoriów dla zwierząt, a także 1 344,00 zł. To nie wszystkie dary jakie mieszkańcy przekazali na zbiórkę. Akcja trwa do dnia 31 grudnia 2019 roku – podliczają przedstawiciele urzędu. – Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z Państwa uznaniem. Wynika, że mieszkańcy nie są przychylni fajerwerkom, a troska o zwierzęta jest najważniejsza – dodają.

Ostateczny wynik zbiórki ma zostać ogłoszony na początku 2020 roku.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułNa ratunek gołębiowi i uwięzionemu kierowcy
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]