Strona główna 0_Slider Jechał mając ponad 2,6 promila

Jechał mając ponad 2,6 promila

1

W ręce świdnickiej drogówki wpadł 64-latek, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg i mógł doprowadzić do tragedii. Mężczyzna wsiadł za kierownicę będąc kompletnie pijanym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Świebodzice, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Ford Fiesta. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, które okazały się słuszne. Od 64-latka wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się lekkomyślnością oraz brakiem jakiegokolwiek rozsądku. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg – przypomina rzecznik KPP Świdnica, apelując do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe rusztowania stanęły w katedrze. Ruszyły kolejne prace renowacyjne [FOTO]
Następny artykułWładysław Frasyniuk w Świdnicy o rocznicy stanu wojennego: To nie jest święto przegranych