Strona główna 0_Slider Nowe rusztowania stanęły w katedrze. Ruszyły kolejne prace renowacyjne

Nowe rusztowania stanęły w katedrze. Ruszyły kolejne prace renowacyjne [FOTO]

10

Odnowieniem malowideł na ścianach i sklepieniach, a także rzeźb ustawionych na filarach nawy głównej świdnickiej katedry będą zajmować się konserwatorzy w ramach kolejnego etapu prac prowadzonych w zabytkowej świątyni.

Obecnie trwają prace przygotowawcze polegające na ustawieniu rusztowań pod konserwację wielkoformatowych obrazów sztalugowych wraz z ramami z nawy głównej. Rozpoczęcie demontażu sześciu prostokątnych obrazów z nawy głównej oraz 8 obrazów owalnych z nawy głównej wraz z ramami powinno rozpocząć się w przeciągu kilku kolejnych dni. Będzie to kolejny etap renowacji gotyckiej świątyni, zwanej Perłą Dolnego Śląska – informują duchowni ze świdnickiej katedry.

Jak dodaje, na prace związane z konserwacją, rewitalizacją i digitalizacją wnętrza Katedry Świdnickiej udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości około 17 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wynosi około 20 mln złotych.

W związku z prowadzonymi pracami będą utrudnienia dla odwiedzających kościół katedralny. Duchowni proszą o zachowanie ostrożności i podporządkowanie się do wskazań obsługi katedry.

/Katedra pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwięto Kina w Cinema3D!
Następny artykułJechał mając ponad 2,6 promila