Strona główna 0_Slider Finał nowej trylogii Gwiezdnych Wojen w kinach!

Finał nowej trylogii Gwiezdnych Wojen w kinach! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

1

Przenieś się do odległej galaktyki i obejrzyj ekscytujący finał nowej trylogii Gwiezdnych Wojen! Po „Przebudzeniu mocy” i „Ostatnim Jedi” przyszła pora na „Skywalkera. Odrodzenie”. Czy ostatnia produkcja z nowej gwiezdnej sagi spełni oczekiwania fanów? O tym już można przekonać się w kinach. To właśnie z tą kultową serią, wymyśloną przez Georga Lucasa, związany był nasz konkurs filmowy. Kto zdobył bilety do Cinema3D?

Ten rok kończy się znakomicie, szczególnie dla fanów uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Powraca, bowiem kultowa saga filmów kosmicznego fantasy, którą widzowie na całym świecie i od pokoleń oglądają z zapartym tchem. Do kin 18 grudnia wszedł, ostatni już film z nowej trylogii – „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Za produkcję odpowiedzialny jest reżyser J.J. Abrams. W rolach głównych występują – Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac oraz Billy Dee Williams. Na wielki ekran powraca też Mark Hamill, legendarny odtwórca roli Luka Skywalkera. W najnowszej części zobaczymy też zmarłą 27 grudnia 2016 roku Carrie Fischer. Księżniczka Leia ma pojawić się w filmie, dzięki archiwalnym ujęciom, nakręconym do „Ostatniego Jedi”.

Sama akcja toczy się już po wydarzeniach z „Ostatniego Jedi”. Członkowie organizacji Ruchu Oporu ponownie stawią czoła Najwyższemu Porządkowi. Do pojedynku staną też Ray i Kylo Rena.

Jak rozstrzygnie się ostateczna batalia między jasną, a ciemną stroną Mocy? Czy film przyćmi świetnie zapowiadający się serial „The Mandalorian”, który nie tak dawno pojawił się na platformie Disney+? O tym  można już przekonać się także w świdnickim kinie.  Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie Cinema3D.

Kto wygrał bilety do kina?
To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany był nasz ostatni w tym roku konkurs filmowy. Do rozdania mieliśmy aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. By otrzymać zaproszenia, należało:  Wymienić co najmniej trzy z rasy istot, zamieszkujących galaktykę Gwiezdnych Wojen i pokrótce je scharakteryzować. Wśród nich mogli się znaleźć chociażby SITHOWIE, charakteryzujący się ciemnoczerwoną skórą oraz kostnymi naroślami na czaszce. Sithowie dzielili się na kasty w zależności od odmiany tego samego gatunku. Najniżej w hierarchii umiejscowieni byli niewolnicy, najwyżej zaś magowie posługujący się Ciemną Stroną Mocy. Inną ciekawą rasą są też na przykład EWOKI, które zamieszkują księżyc planety Endor, porośnięty gęstym lasem. Wyglądem przypominają małe niedźwiedzie. Żyją w osadach znajdujących się na drzewach, budują domy z gliny, sitowia i drewna na wysokości około 30 metrów nad ziemią. Są myśliwymi. Ich bronią są dzidy, łuki, katapulty i lotnia, z której zrzucają kamienie. Ostatnią z przykładowych ras są HUTTOWIE, którzy przypominają gigantyczne ślimaki bez muszli. Cechują się wyjątkową długowiecznością oraz częściową odpornością na Moc. Są przedstawieni jako rasa intrygantów, polityków i manipulatorów, zorganizowanych na swojej planecie Nal Hutta w różne klany.

Zaproszenia do kina otrzymali: Paweł Towiański (4 bilety), Anna Kuska (4 bilety) oraz  Viktor Dushka (4 bilety). Gratulujemy!

/oprac. AN/
/materiały Cinema3D/

Poprzedni artykułPrzysmaki ze świątecznego stołu nie dla psa i kota
Następny artykułPrezentujemy kolejne biało-zielone ekipy [DUŻO ZDJĘĆ]