Strona główna 0_Slider Będzie więcej czasu na przekształcenie użytkowania wieczystego z bonifikatą?

Będzie więcej czasu na przekształcenie użytkowania wieczystego z bonifikatą?

0

Do 30 czerwca 2020 roku ma zostać przedłużone obowiązywanie 99% bonifikaty od jednorazowej opłaty z tytułu przekształcenia z użytkowania wieczystego w prawo własności. Ma to związek z lawiną wniosków złożonych przez mieszkańców do świdnickiego magistratu. Ostateczną decyzją podejmą miejscy radni.

Z dniem 1 stycznia 2019 roku nastąpiło przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych będących dotychczas własnością Gminy Miasto Świdnica, zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych nieruchomości. Zgodnie z ustawą [o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów – red.] istnieje możliwość uiszczenia opłaty jednorazowej za przekształcenie gruntu – tłumaczy Małgorzata Synowiec, dyrektor wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

21 grudnia 2018 roku świdnicka Rada Miejska przyjęła uchwałę, zgodnie z którą do 31 grudnia 2019 roku świdniczanie chcący uiścić jednorazową opłatę przekształceniową mogą skorzystać z 99% bonifikaty. Teraz czas obowiązywania tej zniżki ma zostać wydłużony. – W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców możliwością skorzystania z bonifikaty w wysokości 99% od opłaty jednorazowej, proponuje się przedłużenie okresu jej obowiązywania do dnia 30 czerwca 2020 roku. Ponadto precyzuje się zapis, że z bonifikaty mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne będące właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych służących wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych oraz spółdzielnie mieszkaniowe – wskazuje Synowiec w uzasadnieniu do projektu uchwały, którą miejscy radni będą się zajmować podczas grudniowej sesji.

Szczegółowe informacje na temat przekształcenia użytkowania wieczystego można uzyskać w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Świdnicy, w pokojach 226 i 227 (II piętro) lub pod numerami tel. 74/856 28 83, 74/856 28 84, 74/856 28 82. Wnioski o bonifikatę należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, w pokoju 1a – obsługa interesantów.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułGwiazdy sportu ponownie zagrają dla potrzebujących dzieci!
Następny artykułKsiążka świdniczanki w historycznym plebiscycie