Strona główna 0_Slider Zwycięski puchar pozostał w Świdnicy

Zwycięski puchar pozostał w Świdnicy [FOTO]

0

Do historii przeszedł już pierwszy turniej piłkarski z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2019/2020. W sobotę, 9 listopada w hali na Zawiszowie o wygraną powalczyło osiem zespołów ze Świdnicy, Wrocławia, Oleśnicy, Dzierżoniowa, Żarowa i Chełmska Śląskiego. 

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, a kibice byli świadkami aż 28 pasjonujących meczów. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal I Świdnica. Podopieczni Mariusza Krupczaka zanotowali pięć zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Walka była bardzo zacięta, a biało-zieloni wyprzedzili zaledwie o dwa „oczka” Akademię Piłkarską Oleśnica i o trzy zespół Olympicu Wrocław. Na zakończeniu turnieju wyróżniono także najlepszych zawodników imprezy. Królem strzelców został Antek Murzyński (Olympic Wrocław), najlepszym bramkarzem Dominik Gamoń (MKS Chełmsko Śląskie), a najlepszym piłkarzem Łukasz Prudaczuk z AP Oleśnica.

Był to pierwszy z dwunastu zaplanowanych jesienią turniejów w ramach piątej edycji cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup. Dziś od godz. 8.45 w hali sportowej w Witoszowie Dolnym toczyć się będzie walka w roczniku 2013 i zawodników młodszych.

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia-Stal I Świdnica
2. AP Oleśnica
3. Olympic Wrocław
4. MKS Chełmsko Śląskie
5. Lechia I Dzierżoniów
6. Silesia Żarów
7. Lechia II Dzierżoniów
8. Polonia-Stal II Świdnica

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułV RST Półmaraton Świdnicki w obiektywie! [151 ZDJĘĆ]
Następny artykułMaluch do adopcji