Strona główna 0_Slider V RST Półmaraton Świdnicki w obiektywie!

V RST Półmaraton Świdnicki w obiektywie! [151 ZDJĘĆ]

0

Sporo działo się podczas piątej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Impreza przeszła do historii bowiem po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium zabrakło Kenijczyka. Tym razem żadnych szans swoim rywalom nie dał Roman Romanenko z Ukrainy.

W kategorii panów triumfator uzyskał znakomity rezultat – 1:05:11. Na kolejnych trzech miejscach finiszowali Kenijczycy, kolejno Nokua Sakong (1:06:18), Nelson Cherutich (1:07:30) i Mathew Kosgei (1:07:37). Pierwszą piątkę zamknął kolejny reprezentant Ukrainy – Bogdan Semenovych (1:09:23). Najlepszym z Polaków był szósty na mecie Jacek Stadnik, który stracił do zwycięzcy ponad 7 minut.

Wśród pań trwa dominacja Kenijek. Podobnie jak przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanęła Ruth Mbatha, która uzyskała czas 1:18:42. Triumfatorka na mecie okazała się lepsza od innej reprezentantki swojego kraju – Nelly Jepchumba, która była gorsza zaledwie o 5 sekund! Na najniższym stopniu podium znalazła się ostatecznie Ukrainka – Natalija Semenovych (1:19:33). Czwarta była najlepsza z biało-czerwonych – Anna Ficner, której zmierzono rezultat 1:26:08.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://wyniki.datasport.pl/results3144/

/MDvR, FOTO: RED, Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNiewybuch na Hyclu
Następny artykułZwycięski puchar pozostał w Świdnicy [FOTO]