Osobowy Ford i bus marki Mercedes zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Wrocławskiej w Świdnicy. W osobówce było dziecko.
Do zdarzenia doszło około 7.45. Na miejscu pracuje policja, wezwane zostały także zespoły ratownictwa medycznego. Są utrudnienia, ale skrzyżowanie nie zostało całkowicie zablokowane.
Jak informuje Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy, do kolizji doprowadził 34-letni kierowca pasażerskiego busa, który nie ustąpił kierującej Fordem pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Dziecku ani dorosłym nic się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
/red./


![Trudna sztuka latania. Na pomoc bocianiemu juniorowi z Pszenna [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/bocian-pomoc-2-238x178.jpg)

![Trudna sztuka latania. Na pomoc bocianiemu juniorowi z Pszenna [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/bocian-pomoc-2-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ul.-Przechodnia-100x75.jpg)
![Popisy na skrzyżowaniu w Świdnicy. Wyjechał z Częstochowskiej w poślizgu [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Szarych-Szeregow-drift-100x75.jpg)



