Strona główna 0_Slider Kalendarz i bazarek, czyli jak pomóc świdnickim bezdomniakom

Kalendarz i bazarek, czyli jak pomóc świdnickim bezdomniakom

0

Nie każdy może przygarnąć porzuconego psa czy kota, ale każdy może dołożyć się do poprawy warunków życia zwierzaków, które trafiają do Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Oprócz stałych form, jak wpłaty datków, można skorzystać z dwóch przedświątecznych okazji. Gotowy jest już specjalny kalendarz na 2020 rok, trwa także zbiórka fantów na grudniowy bazarek.

Fundacja Mam Pomysł nie wszystko może zapewnić z wpłat, otrzymywanych za prowadzenie schroniska z budżetu Świdnicy oraz wpłat, wnoszonych za bezdomne zwierzęta z kilku gmin. Psy i koty często wymagają ponadstandardowego leczenia i kosztownej karmy. Zwierzęta trafiają na Pogodną w Świdnicy z reguły są w kiepskim stanie. By mogły trafić do adopcji, muszą najpierw zostać wyleczone, odkarmione i, co równie częste – nauczone podstawowych zachowań.

W przedświąteczny czas pracownicy i społecznicy skupieni wokół schroniska zachęcają do dwóch form wparcia placówki. Można już kupić za 25 złotych kalendarz na 2020 rok, którego bohaterami są psy i koty, dawni podopieczni schroniska. Zwierzaki znalazły szczęśliwe domy i pozują do zdjęć ze swoimi kochającymi właścicielami.

Druga okazja to wsparcie przygotowywanego na 15 grudnia bazarku. Chętnie przyjmiemy rękodzieło, fanty do kiermaszu, z których zysk trafi na pokrycie kosztów leczenia najtrudniejszych przypadków, sterylizacje i kastracje, specjalistyczne karmy. Zbieramy też deklaracje pieczenia ciast do poczęstunku naszych gości – zachęcają pracownicy schroniska. Każdy, kto jest zainteresowany wsparciem organizacji bazarku, proszony jest o kontakt: tel. 790-241-451 (SMS, jeśli nie odbiera).

Bazarek odbędzie się w schronisku przy ul. Pogodnej 15 grudnia w godzinach 11.00-18.00.

/opr.red., zdjęcia FMP i archiwum/

Poprzedni artykułFantastyczny start naszych zawodników w Opolu! [FOTO]
Następny artykułZderzenie na Wrocławskiej. W samochodzie dziecko [FOTO]