Strona główna Sport Inne Fantastyczny start naszych zawodników w Opolu!

Fantastyczny start naszych zawodników w Opolu! [FOTO]

0

Sporym sukcesem zakończył się start sportowców UKS-u Taekwon-do Gryf Świdnica w zawodach International Taekwon-do Polish Open Cup w Opolu. Na starcie opolskiej imprezy zameldowało się blisko 700 zawodników z Polski, Czech, Mołdawii, Litwy i Białorusi.

Zawody były rozgrywane w kategorii dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów w konkurencjach walk soft stick, semi i lightcontact oraz w konkurencjach sprawnościowych układów formalnych, technik specjalnych i technik szybkościowych. Świdniczanie najwięcej punktowanych miejsc zdobyli w konkurencji walk. Jako pierwszy na podium stanął Karol Kudela, który po trzech pewnie wygranych pojedynkach w walkach semicontact dzieci zajął pierwsze miejsce. Następne dwa złote medale w konkurencji walk semicontact tym razem w kategorii młodzików zdobył po 5 wygranych Maciej Dobrowolski i po 4 wygranych Emilka Rossolińska. Walki Emilki i Maćka były trudne i bardzo wyrównane, a o wygranych zadecydowały nie tylko umiejętności techniczne, ale w sporej mierze opanowanie i odporność na stres. – W semi młodzików srebrny medal wywalczył też Aleksander Żurawski, któremu po trzech wygranych, w finalnym pojedynku zabrakło raczej uczciwego sędziowania niż umiejętności. Antoni Chmielewski w semi po dwóch zwycięstwach, na podium zaliczył z kolei brązowy medal – wyznaje trener Waldemar Zdebski.

Po 3 wygranych srebrem w semi może pochwalić się też Marcel Zieliński, który dopiero debiutował na większej imprezie, ale dzięki ogromnej waleczności dopiero w finale uległ dużo bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W walkach semi i light contact dwa srebrne medale zdobyła juniorka Karolina Malinowska, która dopiero w finalnych pojedynkach nieznacznie uległa swoim rywalkom. Karolina do swojej kolekcji dołożyła jeszcze jedno srebro w konkurencji układów formalnych +2 cup. W układach formalnych srebrny medal zdobyła również Maja Szczepanik w kat. -6 kup młodzików, a w kat. + 6 kup młodzików bezkonkurencyjny okazał się Maciej Dobrowolski, zdobywając pewnie złoto. Ostatnie złoto dla świdnickiego UKS-u wyskakał w konkurencji technik specjalnych Aleksander Żurawski. Kierownikiem ekipy był trener Waldemar Zdebski natomiast w gronie sędziowskim zawodów z naszego klubu znaleźli się Jerzy Brzostowski i Miłosz Parużyński.

Opolskie zawody to nie jedyny start w ostatnim czasie naszych zawodników. Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu nasi zawodnicy rywalizowali w Świdnicy na drugiej już edycji Mistrzostw Polski Południowej Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, którego gospodarzem już po raz drugi był UKS Taekwon-do Gryf. W pierwszej edycji w zawodach wystartowało 148 zawodników z 7 klubów. W tym roku na starcie mieliśmy już 246 zawodników z 10 klubów. Na początku października czwórka naszych zawodników wzięła natomiast udział w Mistrzostwach Świata Kickboxingu WKA rozgrywanych też w Świdnicy. Podczas tych zawodów najlepiej spisał się Maciej Dobrowolski, zdobywając tytuł mistrza świata w semicontact młodzików, w finałowej walce pokonując przeciwnika z Ukrainy wynikiem 8:0. Tomasz Paździora i Hubert Jasinowski w formule semicontact walki zakończyli na drugich miejscach, a Karolina Malinowska zdobyła srebro w light contact.