Strona główna 0_Slider Ponownie zastrajkują w obronie klimatu. „Dosyć słów, teraz czyny!”

Ponownie zastrajkują w obronie klimatu. „Dosyć słów, teraz czyny!”

16

Już 29 listopada w wielu polskich miastach odbędzie się kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Manifestacja zwracająca uwagę na postępowanie zmian klimatu zostanie zorganizowana także w Świdnicy.

Listopadowy strajk jest kontynuacją działań realizowanych w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którego pomysłodawczynią jest 16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg. – Po wrześniowej mobilizacji zdecydowana większość partii tworzących nowy parlament, podpisała nasze postulaty, jednocześnie zobowiązując się do ich realizacji. Nie wystarczą nam obietnice i słowa – politycy i polityczki, patrzymy Wam na ręce! Kryzys klimatyczny musi być priorytetem parlamentu, bez względu na jego skład – oczekujemy zdecydowanych działań! – piszą w zapowiedzi manifestacji organizatorzy.

Jak dodają, data strajku zbiega się z dniem wielkich wyprzedaży w sklepach – Black Friday. – Ponieważ masowa produkcja przemysłowa przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery, ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka. Odmówienie udziału w tym dniu, nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest – wskazują pomysłodawcy klimatycznego strajku.

W Świdnicy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 29 listopada, od godziny 13.00 do 14.00 przed wejściem głównym do Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/mn/

Poprzedni artykułZderzenie na Wrocławskiej. W samochodzie dziecko [FOTO]
Następny artykuł5 chętnych, 130 pytań do przebudowy basenu letniego