Strona główna 0_Slider Zakończyć rundę zwycięstwem. Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica walczy o ligowe punkty w...

Zakończyć rundę zwycięstwem. Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica walczy o ligowe punkty w Prusicach! [RELACJA LIVE]

0

Podopieczni Rafała Markowskiego w ostatnim czasie są nie do zatrzymania. Po zeszłotygodniowej wygranej nad Lechią Dzierżoniów poloniści powalczą o jedenastą z rzędu wygraną. Świdniczanie zmierzą się o 13:30 na wyjeździe z Orłem Prusice. Zapraszamy do śledzenia relacji live.

Skład Polonii Stali: B. Kot – Orzech, Souza, Paszkowski, Ł. Kot, Szuba, Sowa, Białasik, Chajewski, Szczygieł, Myrta.

Skład Orła: Buchla – Błach, Kątny, Michalak, Rajter, Molski, Sakwa, Siódmak, Bąk, Łątka, Zalewski

1′ – zaczynamy mecz, świdniczanie szybko przemieszczają się pod bramkę przeciwnika, akcję zakończył niecelnym uderzeniem Szuba

4′ – pechowo rozpoczyna się dla nas spotkanie w Prusicach. Tracimy gola i przegrywamy 1:0, po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafia Rajter

7′ – gra toczy się w środku pola. Poloniści dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią zagrozić bramce rywala.

11′ – prostopadle w pole karne zagrywa Chajewski, Szczygieł jednak wyprzedzony przez jednego z obrońców Orła

14′ – próba zagrania w pole karne Kota, piłkę głową wybija obrońca Orła

15′ – faul przed polem karnym. Do piłki ustawionej w okolicach 25. metra podchodzi Szuba i obija mur ustawiony przez bramkarza

17′ – groźna kontra gospodarzy. Napastnik Orła wyprzedził naszych obrońców i uderzając z lini pola karnego minimalnie przestrzelił nad poprzeczką bramki Kota

19′ – ponownie gospodarze w natarciu. Dośrodkowanie na linie końcową boiska, stamtąd do środka piłkę zgrał jeden z zawodników Orła. Na nasze szczęście napastnik gospodarzy przyjął i uderzył bardzo niecelnie mimo bliskiej odległości do bramki

22′ – rzut wolny dla biało-zielonych. Uderza Szuba, ale bramkarz Orła łapie piłkę bez większych problemów

24′ – kolejny faul piłkarzy Orła Prusice. Tym razem w bocznym sektorze boiska do piłki podszedł Chajewski, ale jego dośrodkowanie nie stworzyło zagrożenia pod bramką przeciwnika

25′ – prostopadłe zagranie Szuby, Szczygieł ponownie uprzedzony przez defensorów z Prusic

29′ – rzut rożny dla świdniczan, piłka trafia pod nogi Białasika. Nasz pomocnik próbuje uderzyć z ostrego kąta, niecelnie

31′ – żółtą kartką ukarany Myrta

34′ – kolejny rzut wolny w okolicy pola karnego Orła dla Polonii Stali

37′ – piłkarze obydwu zespołów na przemian tracą i odzyskują piłkę. Gra toczy się w środkowej strefie boiska

39′ – zmiana w zespole Orła, boisko opuścił Łątka, na placu gry zameldował się Miara

41′ – groźnie lewą stroną przedzierał się Myrta, ale zabrakło partnerów do rozegrania

43′ – dobre dośrodkowanie w pole karne Ł. Kota, głową niecelnie uderzył Myrta

45′ – sędzia zdecydował się doliczyć trzy minuty do pierwszej połowy

47′ – po zejściu ze skrzydła groźnie uderzył Myrta

49′ – rzutem na taśmę udaje się doprowadzić do wyrównania. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy do bramki, głową trafia Edil Souza Barros i mamy remis 1:1!

koniec pierwszej połowy – 1:1

Naszą grę w pierwszej połowie charakteryzowała duża niedokładność podań i znacząca ilość strat w środkowej strefie boiska, które narażały nas na groźne kontry przeciwnika.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę

47′ rzut wolny dla świdniczan z połowy boiska. Uderzenie Szuby nad poprzeczką przenosi bramkarz Orła.

48′ – żółtą kartką ukarany Paszkowski

50′ – rzut wolny dla świdniczan. Po rykoszecie w polu karnym piłka zmierzała do bramki, w ostatniej chwili odbija ją Buchla

52′ – groźny strzał zza pola karnego Chajewskiego. Piłka jednak mija światło bramki

53′ – kolejna groźna akcja biało-zielonych. Tym razem Chajewski szukał podaniem  Szczygła, piłke wybija blok defensywny Orła

55′ – tempo meczu wzrosło, a gra polonistów uległa poprawie

57′ – piłkarze Orła próbują ataku pozycyjnego, niewiele im to jednak przynosi

58′ – druga zmiana w zespole Orła, boisko opuszcza kontuzjowany Michalak zastępuje go Głogowski

59′ – żółtą kartką ukarany Siódmak, rzut wolny z narożnika boiska dla świdniczan

62′ – podwójna zmiana w naszym zespole, boisko opuszczają Szczygieł i Białasik zmieniają ich Orzechowski i Emeka

65′ – groźnie lewą stroną boiska przedzierał się Miara, zatrzymany jednak przez Paszkowskiego

67′ – piłka po strzale Myrty odbija się od jednego z obrońców i wypada na rzut rożny

69′ – dobre prostopadłe podanie Myrty, ale Emeka był na pozycji spalonej

69′ – trzecia zmiana w naszym zespole, schodzi Paszkowski, a na boisku melduje się Białas

71′ – kolejna zmiana w drużynie Orła, schodzi Sakwa, a w jego miejsce wchodzi Gryz

72′ – dośrodkowanie Szuby ląduje wprost w rękawicach bramkarza Orła

75′ – dużo szczęścia ponownie mieli świdniczanie, Kątny uderzył minimalnie nad poprzeczką pustej bramki naszego zespołu

78′ – Emeka przejmuje niecelne podanie na połowie przeciwnika, sytuację ratował wyjściem z bramki Buchla, nadal mamy remis 1:1

79′ – niecelne uderzenie z lini pola karnego Myrty

81′ – świdniczanie napierają, ale w ich atakach brakuje skuteczności i celnych podań

82′ – zmiana w Polonii – Stali, boisko opuszcza Chajewski, na ostatnie minuty meczu na placu gry melduje się Baumgarten

83′ – kolejny spalony Emeki, w międzyczasie dochodzi do kolejnej zmiany w Orle, schodzi Miara, wchodzi Rodrigues

85′ – niecelnie na bramkę uderza Baumgarten

86′ – żółtą kartką ukarany Molski, rzut wolny dla świdniczan

88′ – faul dla Orła, precyzyjnie z rzutu wolnego uderza Rajter, a piłka ląduje na poprzeczce świdnickiej bramki. Ponownie szczęście nam sprzyja

89′ – żółtą kartką ukarany gracz Orła – Zalewski

90′ – sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry

91′ – świetna okazja Emeki. Nigeryjczyk dobrze wszedł w tempo i z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza rywali

93′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego, faul na bramkarzu Orła. Gospodarze rozpoczną grę od bramki

95′ – zablokowany strzał Rajtera

96′ – świetna obrona B. Kota. W ostatniej minucie gry nasz bramkarz zdołał odbić uderzoną z okolic 11. metra piłkę i utrzymał wynik remisowy

koniec meczu – remisujemy z Orłem Prusice 1:1

Autor relacji: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułKomedia „Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania” już wkrótce na deskach świdnickiego teatru [ROZWIĄZANIE KONKURSU]