Strona główna Wydarzenia Świdnica „Polska znów wolna”. Historyczne zmagania młodzieży

„Polska znów wolna”. Historyczne zmagania młodzieży

0

14 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy odbył się finał XVIII Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znów wolna”.

Pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia, przypominającego o odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości, jest pan dyrektor Stanisław Szelewa. W tegorocznym finale uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. społeczeństwa, polityki i bohaterów okresu międzywojennego – mówi Krzysztof Frączek, dyrektor III LO.

Zwycięzcą konkursowych zmagań został Grzegorz Kania, który reprezentował II Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Świdnicy. Na pozostałych miejscach uplasowali się: II – Marcin Kłos (II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy), III – Wiktor Ulatowski (I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy), IV – Łukasz Konstanty (III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy), V – Michał Oliwa (ZS w Strzegomiu).

Od wielu lat konkurs przygotowują nauczyciele historii z III LO – Małgorzata Klęsk-Guźlińska i Grzegorz Mikołajczyk, a także ZSE – Arkadiusz Jackowiak. O program artystyczny w duchu niepodległościowo-patriotycznym zadbały Joanna Janas z chórem Pryma Voce oraz Joanna Szałek z uczniami klasy 3d, 1ag i 1d.

/III LO, opr. mn/

Poprzedni artykułZakończyć rundę zwycięstwem. Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica walczy o ligowe punkty w Prusicach! [RELACJA LIVE]
Następny artykułZadbaj o zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej