Strona główna 0_Slider Tropią sprawcę potrącenia 68-latki. Rodzina apeluje o pomoc

Tropią sprawcę potrącenia 68-latki. Rodzina apeluje o pomoc

8

Policja przeczesuje nagrania z kamer monitoringu po wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na ulicy Głowackiego. Potrącona została tam 68-letnia kobieta przechodząca przez oznakowane przejście. Sprawca całego zajścia uciekł. O pomoc w odszukaniu kierującego apeluje rodzina kobiety.

Miejsce potrącenia (fot. Google Street View)

Do potrącenia doszło około godziny 19.45 na ulicy Głowackiego, obok sklepu Biedronka. Na miejsce skierowano zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił 68-latce pierwszej pomocy, a następnie przetransportował ją do szpitala. Kobieta została poważnie poturbowana i doznała skomplikowanego złamania obojczyka.

Kierowca, który doprowadził do potrącenia, nie udzielił poszkodowanej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęła się policja, która obecne weryfikuje nagrania z pobliskich kamer.

Apel Joanny Gadzińskiej

O pomoc w namierzeniu kierującego apeluje rodzina 68-latki. – Potrącił, zatrzymał się, wysiadł, popatrzył czy żyje, wsiadł i uciekł… Kierowca wypasionej fury – ciemnego SUV-a, młody około 30 lat, bluza z kapturem, potrącił na pasach dla pieszych Zosie – naszą mamę – kobietę Anioła… Inni kierowcy zatrzymali się i wezwali policję, pogotowie – chwała Wam za to nieznajomi. Jeżeli ktokolwiek z Was widział, wie cokolwiek proszę odezwijcie się – apeluje Joanna Gadzińska, wiceprzewodnicząca świdnickiej Rady Miejskiej i prezes Towarzystwa Hospicjum.

Osoby, które dysponują nagraniami potrącenia lub były jego świadkami i mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

/mn/

Poprzedni artykułUkradł auto w Wiedniu, wpadł po pościgu
Następny artykułŚwidnickie żłobki tylko dla szczepionych dzieci?