Strona główna 112 Ukradł auto w Wiedniu, wpadł po pościgu

Ukradł auto w Wiedniu, wpadł po pościgu

2

36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany po krótkim pościgu przez policjantów z Wałbrzycha. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał skradzionym w Wiedniu samochodem, a ponadto uchylał się od kary więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa.

11 listopada funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie kontroli trzeźwości kierowców jadących ulicą Główną w Czarnym Borze [w powiecie wałbrzyskim] dali sygnał do zatrzymania kierującemu samochodem Audi na austriackich numerach. Pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjanta kierujący nie tylko nie zatrzymał się ale ominął funkcjonariusza i przyspieszając odjechał w kierunku ulicy Kamiennogórskiej. Mundurowi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe natychmiast ruszyli w pościg. Kierujący Audi wjechał w podwórko próbując ukryć się tam przed policjantami. Tam też został zatrzymany i obezwładniony – relacjonuje Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 36-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. – Funkcjonariusze dokonali również oględzin samochodu, którym jechał 36-latek. Pojazd nosił wyraźne ślady włamania. Okazało się, że w tym samym dniu został on skradziony w Wiedniu. W samochodzie zabezpieczono również przedmioty służące do włamań i kradzieży pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – dodaje Korościk.

Przed przewiezieniem do aresztu śledczego 36-latek usłyszał kolejne zarzuty – włamania i kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejny drogowy pirat stracił prawo jazdy
Następny artykułTropią sprawcę potrącenia 68-latki. Rodzina apeluje o pomoc