Strona główna 0_Slider Ścieżka rowerowa połączy Osiedle Młodych z centrum?

Ścieżka rowerowa połączy Osiedle Młodych z centrum?

20

Jest szansa, że w 2020 roku rozpoczną się prace na projektem budowy ścieżki rowerowej, która miałaby połączyć największe świdnickie osiedle ze śródmieściem.

Trasa dla rowerzystów miałby powstać wzdłuż ul. Ofiar Oświęcimskich

O utworzeniu trasy dla cyklistów łączącej Osiedle Młodych z centrum mówi się już od kilku lat. Temat ten był poruszany między innymi we wrześniu 2015 roku, kiedy to miejscy urzędnicy przedstawili radnym plan rozwoju infrastruktury drogowej w Świdnicy na lata 2014-2020. Wśród wielu proponowanych inwestycji znalazła się właśnie budowa nowego połączenia dla jednośladów. Zgodnie z planem drogowców, trasa miałaby swój początek na skrzyżowaniu Ignacego Prądzyńskiego i Stefana Wyszyńskiego, następnie wzdłuż ulicy Wyszyńskiego, Riedla, Ofiar Oświęcimskich, Komunardów, by zakończyć się na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Zamkowej.

Ostatnio do tematu powrócił radny Krzysztof Grudziński. – Mniejsze osiedla Zarzecze i Zawiszów zostały już wyposażone w ścieżki rowerowe, kolej więc na Osiedle Młodych – wskazuje Grudziński w interpelacji złożonej na ręce prezydent Świdnicy. Jak tłumaczy, takie rozwiązanie umożliwiłoby mieszkańcom załatwienie niektórych spraw poruszając się rowerem.

W odpowiedzi na zapytanie radnego prezydent Beata Moskal-Słaniewska przyznała, że największe świdnickie osiedle faktycznie pozbawione jest trasy prowadzącej w kierunku centrum. – Obecnie planowane jest wykonanie drogi rowerowej wyprowadzającej ruch z osiedla poprzez ul. Wyszyńskiego, Riedla, Ofiar Oświęcimskich do Komunardów i włączenie się do drogi rowerowej wybudowanej wzdłuż ul. Sikorskiego. Takie poprowadzenie drogi rowerowej umożliwi również wjazd rowerzystom do parku Młodzieżowego od strony ul. Spacerowej – wyjaśnia prezydent Świdnicy. – Propozycja wykonania takiego projektu została zgłoszona do budżetu na rok 2020, jednak ostateczna decyzja o realizacji zadania zostanie podjęta po zrównoważeniu wydatków i dochodów miasta na rok przyszły – zaznacza Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWieczory z kinem rosyjskim
Następny artykułUczniowie zadbali o mogiły przodków