Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczniowie zadbali o mogiły przodków

Uczniowie zadbali o mogiły przodków

1

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy wzięli udział w kolejnej edycja akcji organizowanej pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Młodzież zatroszczyła się także opuszczonymi grobami na cmentarzu przy ulicy Łukasińskiego.

W ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” uczniowie zaangażowali się w zbiórkę zniczy na kresowe cmentarze, które Fundacja Studio Wschód i TVP Polonia dostarczy na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie. Na tym nie zakończyły się działania młodych świdniczan.

Modlitwa za zmarłych jest ważnym elementem życia każdego chrześcijanina. W naszej szkole, w porozumieniu z parafią pw. NMP Królowej Polski i Szkołą Podstawową nr 4, powstała inicjatywa, aby kształtować w młodzieży nie tylko postawę modlitwy za zmarłych, ale także dbanie o mogiły przodków – podkreśla ks. Artur Tomczak z parafii pw. NMP Królowej Polski.

7 listopada uczniowie udali się na cmentarz przy ulicy Łukasińskiego w celu uporządkowania opuszczonych grobów i modlitwy za zmarłych. – To wydarzenie wpisało się w Ogólnopolską akcję „Dar na 100. lecie urodzin Św. Jana Pawła II”. Papież Polak zawsze podkreślał, że pamięć o zmarłych jest ważna. Młodzież bardzo chętnie porządkowała groby, których nikt nie odwiedzał – relacjonuje ks. Tomczak.

/ZSM, opr. mn/

Poprzedni artykułŚcieżka rowerowa połączy Osiedle Młodych z centrum?
Następny artykułKamienne rzeźby z wieży ratuszowej trafiły do kwietników