Strona główna 0_Slider Rusza cykl turniejów dla młodych piłkarzy „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup”

Rusza cykl turniejów dla młodych piłkarzy „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup” [HARMONOGRAM]

0

Wielkimi krokami zbliża się start piątej edycji prawdziwego święta dla młodych piłkarzy – cyklu turniejów dla dzieci „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup”. Pierwsze dwie z dwunastu zaplanowanych jesienią imprez, odbędą się już w ten weekend. To jeden ze zwycięskich projektów w tegorocznym głosowaniu w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk!

Przypomnijmy, że wszystkie zainteresowane podmioty najpierw pozytywnie musiały przejść weryfikację, a następnie zakwalifikowane zostały do decydującej tury – głosowania wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Głos można było oddać tylko raz, a zrobić mógł to każdy mieszkaniec naszego województwa powyżej 16. roku życia. Walka o głosy trwała od 13 do 26 maja. W wielkim finale w kategorii sportowej mieliśmy łącznie 17 projektów w regionie wałbrzyskim, w tym aż cztery z naszego powiatu: Gruszka Run, Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup, biegi na orientację “Orientuj się w Świdnicy” i Akrobatyczny Dolny Śląsk MKS-u Polonia Świdnica. Wygrywały cztery projekty z najwyższą ilością głosów, a instytucje mogły się starać o dofinansowanie imprezy w kwocie do 20 tysięcy złotych. Ostatecznie głosowanie zakończyło się wielkim sukcesem pierwszej dwójki. Najlepszy okazał się projekt Gruszka Run – 932 głosy (dofinansowanie: 19.980 zł), a trzeci był Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup – 407 głosów (dofinansowanie: 15.000 zł). Na szóstym miejscu znalazł się projekt Orientuj się w Świdnicy – 313 głosów, a siódmy był Akrobatyczny Dolny Śląsk – 294 głosy.

Piąta edycja cyklu turniejów piłkarskich „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup” skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Jesienią 2019 roku (9 listopada – 15 grudnia) rozegranych zostanie w sumie 12 turniejów, które odbywać się będą w halach OSiR-u Świdnica (Zawiszów) i w Witoszowie Dolnym. Uczestnikami sportowej rywalizacji będą dzieci ze Świdnicy, powiatu świdnickiego, a także goście z dalszych okolic – całego Dolnego Śląska, województw: opolskiego, śląskiego i lubuskiego, a także piłkarze z Czech (m.in. Nachod, Trutnov, Hradec-Kralove). W trakcie jesiennych turniejów swoje umiejętności zaprezentuje 1500 zawodników i zawodniczek, reprezentujących barwy około 150 drużyn. – Zachęcanie dzieci do uprawiania sportu i aktywności fizycznej powinno być w dzisiejszych czasach naszym priorytetem. Biorąc pod uwagę wszelkie „niebezpieczeństwa” jakie czyhają na nasze dzieci w postaci komputerów, konsol do gier, czy też smartfonów, sport jest idealną alternatywą – czytamy w projekcie Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica, organizatora całego przedsięwzięcia.

Pierwsze dwie imprezy już w ten weekend. W sobotę, 9 listopada od godz. 8.30 w hali na Zawiszowie odbędzie się rywalizacja piłkarzy z rocznika 2010. Dzień później o tej samej porze w hali w Witoszowie Dolnym wystartują zmagania młodszych zawodników i zawodniczek (rocznik 2013 i młodsi). Turniejom jak zawsze towarzyszyć będą znakomite emocje sportowe, a na uczestników czekać będą w zależności od kategorii wiekowej drużynowe puchary, pamiątkowe medale, sprzęt sportowy, czy inne atrakcyjne gadżety przygotowane przez partnerów zawodów. Organizatorzy tradycyjnie zadbają o owoce dla uczestników turniejów – jabłka z Sadu w Burkatowie, jak również stoiska gastronomiczne, czy atrakcyjne loterie fantowe.

Szczegółowy harmonogram jesiennych turniejów z cyklu „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup”:

– Sobota, 9 listopada (godz. 8.30) – Zawiszów – Turniej rocznika 2010

– Niedziela, 10 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2013

– Sobota, 16 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2012

– Niedziela, 17 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2011

– Sobota, 23 listopada (godz. 8.30) – Zawiszów – Turniej rocznika 2010

– Sobota, 23 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2013

– Niedziela, 24 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2005/2006

– Niedziela, 24 listopada (godz. 15.00) – Zawiszów – Turniej rocznika 2014 i młodsi

– Sobota, 30 listopada (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2012

– Niedziela, 1 grudnia (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2008

– Sobota, 14 grudnia (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2007

– Niedziela, 15 grudnia (godz. 8.30) – Witoszów – Turniej rocznika 2009

/MDvR/

Poprzedni artykułObiady jak u mamy. Rozsmakuj się w kuchni ATMOSFERY [FOTO]
Następny artykułFestiwal filmowy rozpoczęty [FOTO]