Strona główna 112 Pomyliła latarnie uliczne ze słupem ogłoszeniowym

Pomyliła latarnie uliczne ze słupem ogłoszeniowym

10

Słonym mandatem ukarana została kobieta, którą świdniccy strażnicy miejscy przyłapali na rozklejaniu ogłoszeń na ulicznych latarniach.

W dniu 22 listopada w godzinach popołudniowych na wielu lampach oświetlenia ulicznego na terenie miasta pojawiły się reklamy dotyczące kupna nieruchomości. Nie było to ogłoszenie osoby prywatnej, lecz firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami. Umieszczanie ogłoszeń w miejscach niedozwolonych jest zabronione i za taki czyn grozi kara grzywny do 5000 zł lub kara ograniczenia wolności. Choć sprawcy nie udało się ująć na gorącym uczynku, to jednak osoba ta nie pozostała bezkarna. Wizerunek kobiety zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – relacjonują strażnicy.

Kobietę ponownie zauważono 25 listopada na ulicy Wałbrzyskiej. – Sprawczyni posiadała przy sobie torbę z tymi samymi ogłoszeniami, które zamierzała umieścić na kolejnych słupach lamp ulicznych. Interwencja zakończyła się mandatem w kwocie 500 zł – dodają municypalni.

Jak dodają, nie był to pierwszy przypadek rozklejania ogłoszeń w niedozwolonych miejscach związany ze świdnicką firmą zajmującą się obrotem nieruchomościami. – Aktualnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w identycznej sprawie, do której doszło kilka tygodni temu. W tym przypadku sprawa nie zakończy się mandatem, lecz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – konkludują strażnicy.

/SM Świdnica, opr. mn/