Strona główna 0_Slider Oficer dyżurny po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Oficer dyżurny po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

1

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Dowiódł tego oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego – podkreśla Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Zdjęcie iulstracyjne

Aspirant sztabowy Sławomir Banaszczyk to dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W policji pracuje blisko od 30 lat, a na stanowisku dowodzenia od 6 lat. Stanowisko to wymaga od niego ciągłej gotowości i szybkiej reakcji na ewentualne zagrożenia. Oficer dyżurny musi często podejmować trudne decyzje. I taką też decyzję podjął 20 listopada br. w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz jadąc swoim rowerem  przez Strzegom zauważył kierującego pojazdem Opel Astra, który wykonał nieprawidłowo manewr skrętu, a tym samym wymusił pierwszeństwo przejazdu i swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu – opisuje rzeczniczka świdnickiej komendy.

Funkcjonariusz zmusił kierującego do zatrzymania. Podczas rozmowy z kierowcą policjant wyczuł od niego woń alkoholu,  wobec czego odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.  Po tym zdarzeniu poinformował kierującego, że jest policjantem i zadzwonił na telefon alarmowy prosząc o przyjazd patrolu policji. Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że 60-latek jest nietrzeźwy. Wynik – to blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 60-letniemu kierującemu uprawnienia.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKończymy piłkarską jesień [RELACJA LIVE Z MIRKOWA]
Następny artykułMłodzi piłkarze dali radę [FOTO]