Strona główna 0_Slider Nie było mocnych na młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica

Nie było mocnych na młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica [FOTO]

0

Grad goli, gorący doping rodziców i emocje sięgające zenitu. Kolejny turniej piłkarski z cyklu „JAKO Polonia Stal Świdnica Cup 2019/2020” za nami. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2012. Na hali w Witoszowie Dolnym swoje mecze rozegrało dziesięć zespołów. 

Na starcie turnieju poza trzema drużynami gospodarzy – Polonii Stali Świdnica, w akcji zobaczyliśmy młodych piłkarzy z AP 13 Świdnica, Gryfa Świdnica, Champions Świebodzice, Diamentu Wałbrzych, Górnika Wałbrzych, Niemczanki Niemcza i Zagłębia Lubin. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”, a następnie w fazie pucharowej, gdzie każdy z zespołów grał z odpowiednikiem swojego miejsca z przeciwnej grupy. Wyjątkiem byli najlepsi, którzy mierzyli się z zespołami, które zajęły drugie miejsca w grupie. 

Walka była bardzo zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Oprócz medali i pucharów na zawodników czekały artykuły sportowe ufundowane przez firmę JAKO, sponsora tytularnego całego cyklu „JAKO Polonia Stal Świdnica Cup 2019/2020”. Największy puchar podnieśli gospodarze – Polonia Stal I Świdnica, którzy wygrali po rzutach karnych. Druga lokata przypadła reprezentantom wałbrzyskiego Górnika, a podium uzupełnili gracze Zagłębia Lubin. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju przyznano Miłoszowi Bareła (Górnik Wałbrzych). Najlepszym wśród bramkarzy okazał się Tomasz Antoniuk (Polonia Stal I Świdnica), a królem strzelców całego turnieju został Szymon Traczykowski (Zagłębie Lubin). 

Cały projekt – cyklu turniejów piłkarskich JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Klasyfikacja generalna: 

  1. Polonia Stal I Świdnica 
  2. Górnik Wałbrzych
  3. Zagłębie Lubin 
  4. Gryf Świdnica 
  5.  Niemczanka Niemcza
  6.  Diament Wałbrzych
  7.  AP 13 Świdnica
  8.  Polonia Stal II Świdnica
  9.  Polonia Stal III Świdnica
  10.  Champions Świebodzice

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZadbaj o zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej
Następny artykułJak zapobiegać konfliktom? Niezwykła wystawa młodych świdniczan [FOTO]