Strona główna Wydarzenia Świdnica Jak zapobiegać konfliktom? Niezwykła wystawa młodych świdniczan

Jak zapobiegać konfliktom? Niezwykła wystawa młodych świdniczan [FOTO]

0

Po serii dwumiesięcznych spotkań warsztatowych poświęconych tematyce konfliktu, przyszedł czas na zaprezentowanie prac stworzonych przez uczestników zajęć. W sobotę w wieży ratuszowej otwarta została wystawa, na której poznać można pomysły młodych świdniczan na radzenie sobie z konfliktami i sporami rówieśniczymi.

Zaproszeni do projektu artystki i artyści, animatorki i animatorzy, edukatorki i edukatorzy pokazali uczestniczkom i uczestnikom projektu różne sposoby rozumienia hasła „wojna”, a także rozmaite metody pracy twórczej.

Wystawa nie tylko prezentuje efekty spotkań warsztatowych, ale też zaprasza do dalszego zgłębiania tego, z czego wynikają napięcia między ludźmi i jak je rozładowywać bez przemocy. Próby twórcze dzieci stają się dla odbiorców wystawy punktem wyjścia do własnych rozważań, ale też pokazują, że niejednokrotnie (nie)mała wojna odbywa się pomiędzy założeniami projektu, a rzeczywistym działaniem. Założenia, plany i ambitne cele może rozłożyć na łopatki grypa żołądkowa, brzydka pogoda lub zagubione nożyczki. Ekspozycja z pewnością nie wyczerpuje wszystkich wątków wokół tematu konflikt, jest raczej próbką tego, jak można rozmawiać z dziećmi o konfliktach. A że trzeba i warto, to oczywiste – wyjaśnia Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie, organizatora „Wojen podwórkowych”.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia wieży ratuszowej (od wtorku do niedzieli, w godzinach 10.00–18.00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Warsztaty prowadzili: Agnieszka Kozak, Natalia Gołubowska, Teatr Novy Ruch / Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka, Tomek Opania, Jakub Drzastwa, Karolina Balcer, Agnieszka Pajączkowska, Marcin Koziński.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów: Hanna Adamska, Tymoteusz Arczykowski, Krzysztof Barcik, Klaudia Chudy, Maja Długołęcka, Patryk Gondek , Maja Huzarska, Maja Kielar, Jędrzej Korona, Lena Kozioł, Wiktor Macutkiewicz, Amelia Maśluszczak, Alicja Matuszczyk, Monika Matuszczyk, Kacper Mieszkalski, Kacper Monica, Zuzanna Panek, Antoni Połczyński, Maja Pazdur, Karina Połczyńska, Nina Połczyńska, Zuzanna Połczyńska, Kaja Seweryn, Aleksandra Skoczyńska, Magdalena Szymańska, Emilia Szymczak, Lena Szymczak, Marek Tomczyk, Tomasz Wiśniewski, Wojciech Wiśniewski, Kamil Włudyka, Wiktoria Włudyka, Wiktoria Wolańska, Julek Zimnowoda, Maria Zmokła, Anna Żabińska.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNie było mocnych na młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica [FOTO]
Następny artykułJak przygotować trawnik do zimy