Strona główna Wydarzenia Świdnica Startują XXIV Dni Gór

Startują XXIV Dni Gór [PROGRAM]

0

Wystawa zdjęć z wyprawy na Mount Everest świdniczanina Piotra Snopczyńskiego, spotkania z polskimi alpinistami i himalaistami, a także zawody wspinaczkowe. Zbliża się już XXIV edycja Dni Gór w Świdnicy. Cykl wydarzeń, skierowanych nie tylko do miłośników gór, rozpocznie się dzisiaj i potrwa do 26 października.

Zdjęcia z archiwum Andrzeja Bargiela (fot. Marek Ogień)

Cykl imprez poświęconych górom jest organizowany w Świdnicy już od 24 lat, a jej inicjatorem jest świdnicki himalaista i miłośnik gór Piotr Snopczyński. Niezmienne wydarzenie ma na celu dzielenie się i rozbudzanie pasji do wędrówek, wypraw górskich czy wycieczek turystycznych, a także zachęcanie do sportu oraz aktywności fizycznej.

Tradycyjnie w programie znalazły się rozmowy o górach z młodzieżą w świdnickich szkołach, dzielenie się wspomnieniami świdniczan z ich wycieczek i wędrówek, pokaz filmu górskiego, czy też wernisaż wystawy „Mount Everest 2019” prezentującej zdjęcia Piotra Snopczyńskiego. Nie zabraknie także lubianych przez publiczność spotkań z polskimi alpinistami i himalaistami. W tym roku o swoich wyprawach i podjętym wysiłku ataku na najwyższe szczyty opowiedzą m.in. Krzysztof Wielicki, Jędrek Bargiel, Janusz Majer, Jarosław Gawrysiak, Marcin Kaczkan oraz Artur Małek.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPonad stu japońskich chórzystów w świdnickim Kościele Pokoju[FOTO]
Następny artykułDolnośląskie Gryfy rozdane