Strona główna 0_Slider Dolnośląskie Gryfy rozdane

Dolnośląskie Gryfy rozdane

0

Po raz szesnasty z inicjatywy Zachodniej Izby Gospodarczej przedsiębiorcy i samorządowcy zostali uhonorowani nagrodami Dolnośląskiego Gryfa. Prestiżowe wyróżnienia zostały wręczone podczas gali w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Uczestnicy 16. edycji konkursu rywalizowali w ośmiu kategoriach konkursowych. Są to m.in. Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój, Start-Up Roku, Dolnośląski Produkt Roku oraz Pionier Wieku Cyfrowego. W tym roku pojawiły się również cztery nowe kategorie: Nagroda za działania proekologiczne, Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia angażujące społeczność lokalną, Skuteczna Kampania Marketingowa oraz Wizjoner Przestrzeni.

Laureaci:

Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

CCCnajwiększa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i jeden z największych europejskich producentów obuwia. Prowadzi sprzedaż w 29 krajach. Posiada blisko 1200 sklepów. CCC kładzie duży nacisk na rozwój innowacyjnych rozwiązań. Przykładem jest platforma esize.me. Ta innowacyjna na skalę światową usługa opiera się na technologii skanowania stopy specjalnym skanerem 3D, tworząc trójwymiarowy model stóp. Na jego podstawie klient może bez przymierzania dopasować właściwy rozmiar butów. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też Asystent Głosowy w CCC, który pomaga m.in. w znalezieniu produktu na podstawie licznych filtrów czy wyszukanie najbliższego sklepu. W 2018 roku firma wprowadziła także elektroniczny obieg dokumentów, co pozwoliło na redukcję wydruków, optymalizację czasu pracy i finansowe oszczędności.

Nagroda za działania proekologiczne

Ultimo S.A.jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami, specjalizująca się w zakupie konsumenckich wierzytelności masowych, szczególnie z sektora bankowego i pożyczkowego oraz w windykacji należności przeterminowanych. Ultimo S.A. aktywnie wdraża działania realizujące ideę firmy odpowiedzialnej społecznie, również związane z ekologią. W 2018 roku spółka przeniosła swoją siedzibę do biurowca Green2Day, który jest najwyższej klasy nowoczesnym i ekologicznym budynkiem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w swoim biurze oszczędza do 25% energii oraz zużywa o 45% mniej wody. Od kilku lat pracownicy solidarnie segregują śmieci, całkowicie zrezygnowano także z plastiku w firmie. Z własnej inicjatywy organizują też przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska, m.in. postawili na dachu biurowca ule dla pszczół, opiekują się bezdomnymi zwierzętami ze schroniska, a także biorą udział akcji „Sprzątanie Świata”.

Skuteczna Kampania Marketingowa

Vantage Development (GK) – jedna z największych dolnośląskich spółek deweloperskich, której misją jest tworzenie „miejsc do życia i pracy”. Do sztandarowych projektów spółki należy Port Popowice, realizowany na obszarze dawnego portu rzecznego. Kampania marketingowo-PRowa „Historia jest w każdym z nas”, prowadzona była od kwietnia 2018 roku do końca marca 2019 roku. Jej efektem jest odwiedzenie strony www przez ponad 250 tys. osób, 260 publikacji oraz zasięg postów na Facebooku sięgający ponad 260 tys. użytkowników. Materiały marketingowe oraz PR-owe bazowały na archiwalnych zdjęciach portu rzecznego oraz historii dawnych mieszkańców tych terenów. Kampania pozwoliła na szerokie dotarcie do  potencjalnych klientów, ale również na zaangażowanie grup społecznych w tworzenie historii Portu Popowice.

Dolnośląski Produkt Roku

Laparo Sp. z o.o. – to firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji symulatorów do nauki laparoskopii dla lekarzy, szpitali, oddziałów szpitalnych, uczelni medycznych i centrów symulacji. Obecnie pracuje nad unikatowym trenażerem, który będzie wykorzystywał elementy wirtualnej rzeczywistości i treningu manualnego. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii VR symulator będzie odzwierciedlał warunki panujące na sali operacyjnej. To innowacja na światową skalę. Urządzenie dedykowane jest placówkom kształcącym przyszłych lekarzy, szpitalom, uczelniom medycznym, centrom symulacji medycznych i ośrodkom badawczo-rozwojowym. 

Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność

Gmina Miasto Świdnicanagrodzona za program „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, którego celem jest ograniczenie zjawiska spadku liczby ludności w mieście. Do 2018r. programem objętych zostało ok. 2,5 tys. osób. Prowadzone są tu również inne akcje w zakresie aktywności społecznej m.in. „Senior-Wigor”, „Profilaktyka poprzez sport”, „Aktywne podwórka”, „Miasto dzieci”, Budżet Partycypacyjny „Moja Świdnica – mój Budżet” oraz programy gospodarcze i pomocowe dla inwestujących tu przedsiębiorców. 

 Wizjoner Przestrzeni

Atlas Ward Polska Sp. z o.o. – firma specjalizująca się  w budowie parków logistycznych, hal magazynowych i produkcyjnych, obiektów biurowych i ekologicznych. W ciągu 20-letniej działalności zrealizowała ponad 600 inwestycji o łącznej powierzchni przekraczającej 3 mln mkw. Jest generalnym wykonawcą kompleksu biurowców AWARD Business Park – inwestycji biurowej klasy A, zlokalizowanej przy ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Dogodna lokalizacja oraz nowoczesna architektura, sprawiają, że projekt został optymalnie dopasowany do potrzeb dolnośląskiego biznesu o zasięgu ogólnopolskim. Atlas Ward Polska projektując AWARD Business Park za kluczowe kryterium przyjął ergonomię oraz standardy energetyczne obiektu, które wysoce przewyższają wymagania norm obowiązujących od 2021.

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

Infermedicaprekursor implementacji nowoczesnych technologii do systemów opieki zdrowotnej. Twórca autorskiego silnika sztucznej inteligencji, który pozwala na łączenie objawów z chorobami. Zespół lekarzy spędził nad rozwojem tej technologii już ponad 20 tys. godzin. Oferowane przez firmę rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia efektywności służby zdrowia, polepszenia jakości opieki nad pacjentami oraz redukcji niepotrzebnych kosztów.

Start-up Roku (dwa równorzędne wyróżnienia)

Smartech-it Sp. z o.o. – twórcy platformy podpisu elektronicznego SignOnTheGo, dzięki której łatwo i bezpiecznie można podpisać dokumenty nie wychodząc z biura. Powstała ona z myślą o tym, aby usprawnić prowadzenie biznesu wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od skali firmy. Zapewnia użytkownikom bezpieczny podpis elektroniczny, gwarantując w ten sposób bezpieczeństwo transakcji i to, że dokumenty nie zostaną sfałszowane. Przyspiesza czas zawierania umów i pozwala zaoszczędzić pieniądze, które pochłaniają koszty wydruku i wysyłki dokumentów. Dzięki eliminacji papieru pomaga też zmniejszyć negatywny wpływ biznesu na środowisko.

BIOTTS – polska firma biotechnologiczna, rozwijająca nowatorskie receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych. Opracowała autorską technologię otrzymywania uniwersalnego transdermalnego systemu terapeutycznego MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y). Jego unikalne właściwości pozwalają na kilkukrotne zwiększenie biodostępności substancji czynnych dzięki ich penetracji przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich oraz kości. Umożliwia to obniżenie dawki terapeutycznej, przy zachowaniu pierwotnego działania i jednoczesnym osłabieniu działań niepożądanych.

Poprzedni artykułStartują XXIV Dni Gór [PROGRAM]
Następny artykułProces niepełnosprawnego pedofila ma ruszyć pod koniec tygodnia. Czy mężczyzna przed wyrokiem wyjdzie na wolność?