Strona główna 0_Slider Strefa ekonomiczna chce przyciągnąć inwestorów. Wybuduje sześć hal

Strefa ekonomiczna chce przyciągnąć inwestorów. Wybuduje sześć hal

0

120 milionów złotych przeznaczy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” na budowę hal przemysłowych, które powstaną w sześciu lokalizacjach zarządzanych przez strefę. Jeden z obiektów stanie także na terenie powiatu świdnickiego.

Bliźniacze hale magazynowo-produkcyjne powstaną na Dolnym Śląsku: w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach, na Opolszczyźnie: w Nysie i Brzegu, a także w wielkopolskiej Wrześni. Gotowe obiekty, przeznaczone głównie pod wynajem lub leasing, mają zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną terenów strefowych znajdujących się w tych miejscowościach. Powierzchnia hal wynosić będzie około 5 000 m², przy czym będzie istniała możliwość rozbudowy obiektu. Hala zostanie wyposażona z zaplecze biurowe i socjalne oraz infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, place manewrowe oraz teren zielony. Koszt budowy każdego obiektu wyniesie około 20 mln złotych.

To oferta, która powinna szczególnie zainteresować małe i średnie przedsiębiorstwa, gdyż istnieje możliwość zagospodarowania jedynie części hali. Takie rozwiązanie znacząco zmniejsza początkowe koszty inwestycji i daje możliwość dostosowania obiektu do swoich potrzeb. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z preferencji w postaci ulgi w podatku dochodowym – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej prezes wałbrzyskiej strefy Piotr Sosiński.

Od wielu lat samorządy postulowały zmianę strategii inwestycyjnej opierającej się gównie na sprzedaży terenów typu greenfield, na ofertę związaną z dzierżawą gotowych obiektów przemysłowych. Po kilku latach braku takich inwestycji pojawia się program, który jest na to odpowiedzią – stwierdził Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – Ten fakt cieszy tym bardziej, że w ciągu ostatnich dwóch lat samorządy aglomeracji wałbrzyskiej wydały kilkadziesiąt milionów złotych na przygotowanie terenów inwestycyjnych – dodał. Fundusze pochodzące z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych pozwoliły na przygotowanie działek między innymi w Świebodzicach, Głuszycy, Żarowie, czy Jaworzynie Śląskiej.

/WSSE „Invest-Park”, opr. mn/

Poprzedni artykułNowa gra terenowa o Lubachowie i Grodziszczu
Następny artykułWyłonią najlepszych wolontariuszy. Ruszyły zgłoszenia