Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowa gra terenowa o Lubachowie i Grodziszczu

Nowa gra terenowa o Lubachowie i Grodziszczu

0

Już niebawem w gminie Świdnica powstaną dwa nowe questy, czyli edukacyjne gry terenowe łączące w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! 

Podczas narady w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie mieszkańcy długo dyskutowali nad tematyką gry i trasą jej przebiegu przez miejscowość, tak by pokazać najciekawsze zakątki Lubachowa. Nie obyło się bez wizji terenowej, która zakończyła się na zaporze wodnej w Lubachowie. Jeszcze w październiku gra będzie dostępna dla turystów korzystających z usług Schroniska Młodzieżowego jak i zainteresowanych questowiczów i mieszkańców regionu – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

Nowe questy powstaną dzięki realizacji projektu „QUESTING – Odkrywamy tajemnice naszego regionu”, współfinansowanego przez zarząd powiatu świdnickiego. Na ten cel Stowarzyszenie Sztafeta Pokoleń z Grodziszcza pozyskało dotację w wysokości 2500 zł. Całkowita wartość projektu wyniesie 4780 zł.

„QUESTY – Wyprawy Odkrywców” są doskonałym sposobem na promocję regionu, a jedną z ich zalet jest fakt, że można z nich korzystać przy użyciu interaktywnej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Na portalu www.questy.com.pl jest już blisko 200 sprawdzonych i działających questów – dodaje Waligóra.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPogryziony za nachalne głaskanie i muzyka zagłuszająca telewizor. Interwencje strażników
Następny artykułStrefa ekonomiczna chce przyciągnąć inwestorów. Wybuduje sześć hal