Strona główna 112 Pogryziony za nachalne głaskanie i muzyka zagłuszająca telewizor. Interwencje strażników

Pogryziony za nachalne głaskanie i muzyka zagłuszająca telewizor. Interwencje strażników

1

Od 27 września do 3 października świdnicka Straż Miejska interweniowała 124 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

28 września 2019 roku o godz. 17.35 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca ul. Mieszka I dotyczące tego, że na podwórzu ktoś głośno puszcza muzykę w samochodzie. Dźwięki dobiegające z pojazdu były hałaśliwe i utrudniały codzienne funkcjonowanie mieszkańcowi. Chwilę później, przybyły na miejsce patrol, który potwierdził zgłoszenie. Sympatyk głośnej muzyki został pouczony przez funkcjonariuszy. Młody człowiek ściszył muzykę w samochodzie, a zgłaszający mógł spokojnie oglądać telewizję w mieszkaniu.

28 września 2019 roku o godz. 18.10 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzienia mężczyzny przez psa jego sąsiada. Na miejscu, jak się okazało zgłaszający był w wyraźnym stanie nietrzeźwości i mimo ostrzeżenia właściciela, nachalnie chciał pogłaskać psa. Zwierze było na smyczy. Mimo ostrzeżeń został ugryziony w palec. Właściciel psa został pouczony.

30 września 2019 roku o godz. 12.55 Ten tydzień niestety obfitował w dużą ilość zdarzeń związanych z uszkodzeniami spowodowanymi wichurą. Jednym z takich zgłoszeń było telefoniczne zawiadomienie od pracownika sklepu mieszczącego się w świdnickim Rynku. Z uchylonego okna na strychu wypadła szyba. Silny wiatr z łatwością wyrwał je z zawiasów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu patrol straży miejskiej zabezpieczył teren. Sprawę przekazano do Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który w dalszych czynnościach zabezpieczył okno.

30 września 2019 roku o godz. 18.15 – kolejne zgłoszenie związane z nawałnicą wydarzyło się w okolicach ul. Prądzyńskiego i związane było z obluzowaną blachą zamontowaną na budynku. W każdej chwili mogła się oderwać i spowodować nieszczęśliwy wypadek. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Wezwano również straż pożarną. Funkcjonariusze skutecznie usunęli niebezpieczny element z budynku.

2 października 2019 roku o godz. 19.55 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrał zgłoszenie dotyczące tego, że na chodniku przy ul. Lelewela leży nieprzytomny człowiek. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Mężczyzna okazał się być w stanie nietrzeźwości. Na wpół przytomny mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania. W domu pozostał pod opieką swojego brata.

/SM Świdnica, opr. mn/