Strona główna Wydarzenia Świdnica Wyłonią najlepszych wolontariuszy. Ruszyły zgłoszenia

Wyłonią najlepszych wolontariuszy. Ruszyły zgłoszenia

0

5 grudnia podczas uroczystej gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy w konkursie dla wolontariuszy i świdnickich organizacji pozarządowych. Ma on na celu promocje idei wolontariatu oraz nagrodzenie osób i organizacji szczególnie zaangażowanych w działalność non-profit na rzecz Świdnicy i jej mieszkańców. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń.

Gala Wolontariatu 2018

W ramach konkursu wybrani zostaną laureaci w 3 kategoriach:

• „Świdnickie Miejsce Przyjazne Wolontariuszom Roku 2019” – kategoria skierowana do szkolnych klubów wolontariusza oraz nieformalnych grup wolontariuszy – liczących co najmniej 5 osób (w tym przynajmniej dwóch osób pełnoletnich) niezrzeszonych w  klubie wolontariusza lub organizacji pozarządowej, działających bezinteresownie i bez celu osiągnięcia zysku, na rzecz społeczności lokalnej. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę rzeczową w wysokości 2000 zł, laureaci II i III miejsca otrzymają nagrodę rzeczową w wysokości 500 zł.

„Świdnicki Wolontariusz Roku 2019” –  kategoria skierowana do osób, które ukończyły 13 lat, a swoją działalność wolontariacką wykonują bezinteresownie w dowolnym obszarze życia społecznego na rzecz mieszkańców Świdnicy.

• „Świdnicka Aktywna Organizacja Pozarządowa Roku 2019”  – kategoria skierowana do organizacji pozarządowych, które działają na rzecz mieszkańców Świdnicy w dowolnym obszarze życia społecznego (z wyłączeniem prowadzonej przez nią działalności gospodarczej).

Zachęcamy do aktywnego zgłaszania wolontariuszy oraz organizacji pozarządowych działających w Świdnicy. W ten szczególny sposób możemy okazać wdzięczność za otrzymaną pomoc oraz pokazać, że ich praca, zaangażowanie i poświęcony czas są zauważane i doceniane – mówi Magdalena Okniańska, kierownik referatu organizacji pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wypełnione zgłoszenia do konkursu „Świdnickie Miejsce Przyjazne Wolontariuszom Roku 2019” i do tytułu „Świdnicki Wolontariusz Roku 2019” oraz „Świdnicka Aktywna Organizacja Pozarządowa Roku 2019” można dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Sekretariat Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33, 58 – 100 Świdnica lub elektronicznie przesyłając skan podpisanych dokumentów na adres e-mail: [email protected], w terminie do 7 listopada br.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStrefa ekonomiczna chce przyciągnąć inwestorów. Wybuduje sześć hal
Następny artykułCukrownia bez tajemnic. Wielkie zwiedzanie w dzień otwarty [FOTO]