Strona główna 0_Slider Ścigali rannego łabędzia spacerującego ulicami miasta

Ścigali rannego łabędzia spacerującego ulicami miasta

0

Pod opiekę pracowników świdnickiego schroniska dla zwierząt trafił młody łabędź, który w ubiegłym tygodniu przechadzał się ulicami w rejonie zalewu Witoszówka. Rannemu ptakowi próbowali pomóc strażnicy miejscy.

Łabędź przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka (zdjęcie ilustracyjne, fot. Iwona Polmańska-Trunk)

4 października 2019 roku o godz. 9.41 świdniccy strażnicy otrzymali zgłoszenie o młodym łabędziu, który postanowił udać się na spacer ulicami miasta. – Przechadzał się po skrzyżowaniu ulicy Wałbrzyskiej z ulicą Słowiańską, kierując się w stronę ronda im. Ireny Sendlerowej przy zalewie. Patrol straży miejskiej odnalazł ptaka, który szedł ulicy Wałbrzyską w stronę centrum miasta. Podczas próby powstrzymania dalszej ucieczki, łabędź odleciał w stronę Modliszowa i zniknął z oczu – relacjonują strażnicy.

Kilka godzin później ten sam łabędź został zauważony na terenie ogródków działkowych im. ks. Bolka Świdnickiego przy ulicy Armii Krajowej. – Ptak okazał się być lekko ranny i nie próbował uciec kolejny raz. W towarzystwie strażników miejskich, spokojnie czekał na przybycie pracowników schroniska dla zwierząt, od których otrzymał fachową opiekę medyczną – wyjaśniają municypalni.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKościół Pokoju w miniaturze. Makieta z brązu już stoi
Następny artykułHale i biura na mały biznes. Inkubator Przedsiębiorczości z unijnym dofinansowaniem