Strona główna Wydarzenia Świdnica Hale i biura na mały biznes. Inkubator Przedsiębiorczości z unijnym dofinansowaniem

Hale i biura na mały biznes. Inkubator Przedsiębiorczości z unijnym dofinansowaniem

2

Blisko 4 tysiące m2 na hale i magazyny oraz 1,5 tysiąca m2 na biura będą mieli do dyspozycji przedsiębiorcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie lub rozwijają swoje firmy. Wiosną 2020 roku w Świebodzicach ruszy budowa nowoczesnej hali pod wynajem.

Spółka „INVEST-PARK DEVELOPMENT”, działająca w grupie kapitałowej WSSE „INVEST-PARK”, pozyskała dofinansowanie na realizację projektu „Utworzenie „Biznes Inkubatora” – Parku Biznesu z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Świebodzicach” o łącznej wartości ponad 17 mln zł. Blisko 9 milionów złotych pochodzi z budżetu Unii Europejskiej.

Małe i średnie firmy nie mogą korzystać z naszych obecnych produktów, które są dedykowane większym firm. Po to właśnie tworzymy inkubator – wyjaśnia prezes IPD Paweł Kurtasz. – Bardzo istotne jest to, by przedsiębiorstwa rozwijały się od mikro do małych, od małych do średnich i aby ten proces mógł się toczyć, potrzebne są ku temu odpowiednie narzędzia. Wiem o tym, że przedsiębiorca bardzo często rozpoczyna ze skromnymi środkami, ale potem, jeśli biznes jest dobry, bardzo szybko się rozwija i pojawia się problem z poszukiwaniem większych lokali.

Inkubator ma w sposób elastyczny, bez konieczności przerywania produkcji czy działalności na długi czas, dostosowywać się do wzrostu firmy, oferując powierzchnie o różnych rozmiarach. Znajdą się tu biura, magazyny i pomieszczenia produkcyjne. Obiekt powstający na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Strefowej w Świebodzicach, ma być gotowy do wynajmu w 2021 roku.

/asz/

Poprzedni artykułŚcigali rannego łabędzia spacerującego ulicami miasta
Następny artykułZgubiłeś się w lesie? Leśnicy podpowiadają, jak sobie radzić